close
دانلود آهنگ جدید
دانلود فایل های آموزشی - 7
loading...

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فایل های آموزشی و پژوهشی نقد و بررسی مظالب دانشگاهی پروژه های داشجویی تحقیق و مقاله

مقایسه سازگاری زنان و کودکان در خانواده های طلاق روانی و رسمی-پایان نامه ارشد


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

 

به عبارتی حساسیت ها ، کنجکاوی ها و نگرانی هایی که آنها نسبت به هم نشان می دادند  فرو کش می کند و باعث ایجاد کرختی در بین آنها می شود و این احساس باعث می شود که همیشه یک طرف نسبت به رفتارهای دیگری شکایت داشته باشد، مواردی مانند درک نشدن، بی توجهی، اشتغال زیاد ، تکروی و بی توجهی به نیازها و خواسته های طرف مقابل که معمولا این شکایت ها بیشتر از جانب زنان نسبت به مردان صورت می گیرد،همچنین گاهی مردان از انرژی و نشاط نداشتن همسر، بی علاقگی و فراموشکاری و بی دقتی در امور گله مند هستند. به خصوص آن که مسائل استرس زا و اشتغال های فرهنگی و فیزیکی و نبود آرامش در محیط زندگی و کار نیز باعث تشدید این موضوع می شود. دژکام (1381) بروز چنین مشکلاتی در جامعه ایرانی را نتیجه گذر از جامعه سنتی به صنعتی می داند و اضافه می کند: «یکی از مهمترین آسیب های ناشی از مولفه های متفاوت جامعه سنتی و صنعتی ، گسسته شدن روابط خانوادگی و به سردی گراییدن روابط مثبت و شیرین خانوادگی است» (رسولی ، 1387).

اهداف جزئی:

پایان نامه روانشناسی

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 26 سه شنبه 22 فروردين 1396 زمان : 22:26 نظرات ()

تفاوت ویژگی شخصیتی برون گرایی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي:پایان نامه روا


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

 

رشد اجتماعی فرآیندی است که از طریق آن فرد آگاهی­ها، ارزش­ها، برقراری روابط اجتماعی و مهارت­های اجتماعی را کسب می­کند و این اکتسابات او را قادر می­سازد تا با جامعه وحدت یا به نحوی انطباق­یافته رفتار کند (ستوده، 1386). رشد اجتماعی یکی از ابعاد مهم رشد است که بر تمامی جوانب زندگی تأثیر می­گذارد. افرادی که از مهارت اجتماعی لازم برخوردارند، در مسیر زندگی با سهولت بیشتری با مسائل کنار می­آیند و به طور کلی در موقعیت­های زندگی موفق­تر عمل می­کنند. رشد اجتماعی به مجموعه متوازنی از مهارت­های اجتماعی و رفتارهای انطباقی مربوط است که فرد را قادر می­سازد با افراد دیگر روابط متقابل مطلوب داشته باشد، واکنش­های مثبت بروز دهد و از رفتارهایی که پیامدهای منفی دارند، اجتناب ورزد. وجود مهارت­هایی چون همکاری، مسئولیت­پذیری، همدلی، خویشتن­داری و خوداتکایی از مولفه­های رشد اجتماعی به شمار   می­روند (نظری­نژاد، 1393).

ارسال شده در آگوست 7, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها
aaaa بازدید : 10 دوشنبه 21 فروردين 1396 زمان : 15:55 نظرات ()

مقایسه ویژگی شخصیتی روان رنجور خویی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي -پایان نا


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

 

2- پذیرش مسئولیت: با پذیرش مسئولیت و مبارزه با مشکلات و درگیر شدن با مسائل است که انسان رشد می­یابد و استعدادهای نهفته­اش شکوفا می­شود و از این طریق است که احساس اعتماد به نفس در انسان پا  می­گیرد. فرد با کناره­گیری و فرار از مسئولیت، باعث سرخوردگی می­شود. در اینجا نکته حائز اهمیت داشتن پشتکار و امیدواری است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

ارسال شده در آگوست 7, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 13 دوشنبه 21 فروردين 1396 زمان : 15:54 نظرات ()

پایان نامه روانشناسی با موضوع:اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران

نيمكره چپ با اطلاعات شفاهي سروكار دارد و تفكر انتقادي راتنظيم مي كند و مسؤول خواندن رمزها ، زمان و رياضي به شيوة منطقي ، تحليل و متوالي است ، درحاليكه نيمكره راست با اطلاعات تصويري و شنوايي سروكار دارد و مسائل و عقايد قديمي را به شيوة جديد دوبارة تنظيم ميكند . مغز راست با استعاره ها ، شكلها ، شهود و تحليلها عمل مي كند (حسینی , 1381).

افرادخلاق هر دو فرآيند فكري را با يكديگر تركيب مي كنند ؛ زيرا درخلاقيت ها به هر دو جنبة فكري نياز است . هرچند برخي از محققان معتقدند درتفكر خلاق ، نيمكره راست نقش اصلي را دارد و ادغام وظايف دو نيمكره لزومي ندارد و حتي مي تواند اثر منفي داشته باشد . زيرا تفكرخلاق و منطقي نمي تواند به طور همزمان ، دربالاترين سطح خودعمل كنند ، بنابراين خلاقيت با توجه به تقويت نيمكره راست مغز شكوفا مي شود (حسینی ,1381).

مكتب روان سنجي : اين مكتب به خلاقيت از زاويه آزمون ها مي نگرد و تلاش مي كند با مقياس هاي كمي خلاقيت را در افراد اندازه گيري كند . بنابر اين خلاقيت برحسب چگونگي عملكرد روي مواد يك دست بيان مي گردد . از پيشروان مهم اين مكتب گيلفورد است ، او خلاقيت را عبارت از تفكر واگرا مي داند ، تفكر واگرا يك جستجوي ذهني اي است كه به دنبال تمام راه حلهاي ممكن براي يك مسأله است و در مقابل تفكرهمگرايي قرار دارد كه به دنبال يك جواب صحيح براي مسأله مي گردد ، قرار دارد . هنگام حل مسأله فكر همگرا با دقت و در چارچوب معيني و بر اساس اطلاعات مقدماتي به بررسي و نتيجه گيري مي پردازد و راه حلي ارائه مي نمايد كه اصولاً جديد نيست و قبلاً آزمون شده و در صحت آن نمي توان ترديد كرد . اما تفكر واگرا راههاي تازه اي براي حل مسأله پيشنهاد مي كند . گيلفورد براي تفكر خلاق ، ويژگيهايي قائل است كه آزمونهاي خويش را براساس آن تنظيم مي كند . اكثر آزمونهاي خلاقيت براساس و براي اندازه گيري اين ويژگيها ساخته شده اند (حسینی, 1381).

فرضيه هاي پژوهش :

فرضيه های فرعي:

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

ارسال شده در آگوست 11, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 11 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:18 نظرات ()

پایان نامه روانشناسی ب–بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران

1- آزادي از قيد و بندهاي اجتماعي ( عادت )

2- عدم آشفتگي و نگراني از عدم ارضاء كامل نيازهاي پايين تر

3- اعتماد به خود و ديگران و دوست داشتن ، دوست داشته شدن

4- خود آگاهي ، آگاهي از نقاط قوت و ضعف خويش

تعريف آفرينندگي ازنظر راجرز : عبارت است ازظهوريك فرآورده و ارتباطي نوظهور در عمل ،كه ازيك سو از بي همتايي فرد سرچشمه مي گيرد واز ديگر سو از مواد ، رويدادها ، مردم ،يا اوضاع و احوال زندگي او .انگيزه اصلي آفرينندگي ظاهراً همان گرايش است كه ما آن را بگونه اي بسيار ژرف ، به صورت نيروي شفا بخش درروان درماني كشف كرده ايم .گرايش انسان در به فعليت در آوردن خويشتن ، تا نيروي بالقوه خود شود .

اين گرايش در هر فردي وجود دارد و تنها در انتظار شرايطي مناسب براي رها شدن وآشكار گرديدن است . همين گرايش ارگانيسم به ايجاد پيوندهاي با محيط و تلاش براي به كمال رساندن خويشتن است ، كه انگيزه اصلي براي آفرينندگي را به وجود مي آورد . جوهر اصلي آفرينندگي ، نوظهور بودن آن است . هنگامي كه فرد نسبت به همه تجربه هاي خويش باز است ، در آن حال رفتارش آفريننده خواهد بود و مي توان اطمينان داشت كه آفريننده ذاتاً زنده باشد (  مقصودي 1384).

فرضيه هاي پژوهش :

فرضيه های فرعي:

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

ارسال شده در آگوست 11, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 13 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:18 نظرات ()

اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران-دانلود پایان نامه رشته روانشنا

فرضيه های فرعي:

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 12 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:17 نظرات ()

ثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران

پيروان نظريه رفتارگرايان معتقدند، هيچ چيز جديد نيست ؛ بلكه مجموعه عناصر قديم هستند درلباسي نو ، اين گروه خلاقيت را درتمامي ادوار تاريخ ، تركيب اجزاء و عناصر موجود يك كليت جديد مي دانند. به همين دليل ثبت اختراعات درگذشته به لحاظ قانوني همواره مشكلاتي در برداشته است . مراجع قانوني با تجزيه اختراعات به اجزاي تشكيل دهنده آنها ،  آسان بودن عمل تركيب جديد يا اجزايي كه از قبل موجود بوده را صادر مي كردند ، بنابر اين ، بسياري از درخواست هاي ثبت اختراع را نمي پذيرفتند. مثلاً ،طبق اين نظريه پاستور چگونگي سرايت امراض را كه اطباء از قبل مي دانستند و يا وجود موجودات ريز ميكروسكوپي را كه از زمان اسپا لايزافي شناسايي شده بود ، يك اكتشاف شناخته نمي شود چون وي فقط اين پديده را به همديگر ارتباط داده است !

همچنين آنها معتقدند لاوازيه ترازو را اختراع نكرد، چون انواعي از ترازو از قرنها پيش كاربرد داشته است

فرضيه های فرعي:

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

ارسال شده در آگوست 11, 2016نویسنده 92دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 12 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:17 نظرات ()

:اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران-دانلود پایان نامه رشته روانشنا

ابعاد بسياري دراين مقوله قرار ميگيرند : ناراضي بودن از وضع موجود ، همواره به دنبال بهبود بخشيدن و يا راههاي بهتر براي انجام كارها بودن ، تشخيص اين كه تكنولوژي ، ابزار رقابتي است كه مي تواند دستيابي به محصولات مشكل را ممكن مي سازد . در چنين محيطي ، ريسك حساب شده اي پذيرفته مي شود و بوروكراسي در حداقل ميزان است  (حائری زاده , 1381).

فرضيه هاي پژوهش :

فرضيه های فرعي:

ارسال شده در آگوست 11, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 18 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:17 نظرات ()

پایان نامه :اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران-دانلود پایان نامه ر

نیمکره چپ مغز اطلاعات را بطور خطی, منطقی  و متوالی پردازش نموده و اساسا با اطلاعات شفاهی سر و کار دارد. نیمکره راست , اطلاعات را بطور غیر خطی, از طریق درک مستقیم (شهودی) و بطور همزمان پردازش نموده و با اطلاعات تصویری, شنوایی, عصبی و عاطفی سر و کار دارند (آقایی فیشایی, 1375).

شمار زيادي از پردازش هاي پيچيده اطلاعات و كاركرد مفاهيم در سراسر مغز پخش شده و توافق قريب به يقيني وجود دارد كه فعاليتهاي خلاق در مراحل مختلف با بسياري از اين كاركردها يا تمام آنها ارتباط پيدا مي كند .همچنين نبايستي اين واقعيت را از نظر دور داريم كه بسياري از فرآيند هاي پيچيده فكري براي تحقق خود به هر دو قسمت مغز نياز دارد . درك لطيفه مثال خوبي در اين زمينه است زيرا مستلزم آن است كه اطلاعات هم از جنبه واقعيت و هم از نظر احساسي پردازش شود .

بنظر می رسد هنگامی که مغز اطلاعات را پرازش می نماید , اطلاعاتی که به صورت منظم و هماهنگ است و با عواطف مثبت مرتبط است توسط نیمکره چپ پردازش می شود و هنگامیکه اطلاعات دارای ویژگیهای متضاد و متناقضند و با عواطف منفی مرتبط می باشند توسط نیمکره راست پردازش می شوند (آقایی فیشایی, 1375).

برداشتها از عوامل كليدي كاركردهاي والاتر معرفتي ما است و بخشي از روشهايي را تشكيل مي دهد كه براي درك و پردازش حجم عظيم اطلاعات و تبديل آنها به موادي قابل هضم وعملي به كار مي بريم . ادراك ما از مشخصه هاي عمده اي است كه ما را از موجودات ديگر متمايز مي سازد .

اگر شما مسئله اي را به صورت تحليلي و يا با نگاه بر آمار و ارقام حل مي كنيد و آن را در داخل فرمول منطقي يا فرآيند دنباله دار ( با توالي ) قرار مي دهيد . از سمت چپ مغز استفاده مي كنيد . اگر به دنبال الگوها و مقاديري هستيد كه تأثيرات حسي را در بردارد كه به شما يك ادراك شهودي از كل پديده اي مي دهد از سمت راست مغز استفاده كرده ايد (حائری زاده , 1381).

فرضيه های فرعي:

ارسال شده در آگوست 11, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 18 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:17 نظرات ()

پایان نامه اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران-دانلود پایان نامه

خلاقيت مي تواند به صورت تصاعدي و افزايشي باشد كه  طي گامهاي كوتاه رو به جلو روي دهد ، نظيرتحقيقات دراز مدت و بسيار دقيقي كه به اختراع واكسن فلج اطفال انجاميد . عكس اين قضيه نيز صادق است و خلاقيت مي تواند با گامهاي بلند وجهشي صورت پذيرد كه طي آن بسياري ازحلقه ها درزنجيرة تكامل مفاهيم ، با يك تلاش يكباره اي پشت سرهم گذرانده ميشود . بسياري از قابليتهاي كامپيوتر شخصي مكنتياش شركت اپل كامپيوتركه سيستم بسيارپيشرفته اي به شمار مي رفت در زماني كه به جهانيان معرفي شد جهش بزرگي در فن آوري بود  (هیگینز, ترجمه : احمدپور , 1384).

آموزش دادن تفكر خلاق آموزش دادن مهارت است . يعني آموزش ابزارهايي كه به آساني مورد استفاده واقع مي شوند ولي با وجود سادگي نيرومندند . براي نشان دادن این كه اين ابزارها چگونه موثر واقع مي شوند لازم است مثالهاي زيادي ارائه شود . بايد تمرين هاي زيادي داده شود. اين تمرين ها بايد هميشه آميزه اي از نمونه هاي مغاير باشند كه با موضوعات مورد علاقه كساني كه مورد آموزش هستند، مستقيما مربوط نباشند . (دوبونو، ترجمه غفاري پور و بصيري، 1382)

خلاقيت و آزمون : آزمونهاي قدرت خلاقانه ، شناخته شده ترين نوع سنجش خلاقيت هستند آنها از روي آزمونهاي سنجش هوش الگو برداري شده اند و به طوركلي در بسياري از روشها مانند هم هستند . بيشتر آنها آزمونهاي كاغذ و مدادي هستند كه به امتحان شونده مسائل سختي داده مي شود تا در زماني مشخص آنها را انجام دهد (فیض بخش , 1381)

تئوري ساختارذهني گيلفورد ( 1956) نقش اساسي درروشن كردن توانائيهاي ذهني دارد كه در افكارخلاقانه دخيل هستند و درنتيجه درامتحانات خلاقيت بايد اندازه گيري شوند ، به طورخاص ، توانايي درگير شدن در افكار مختلف محك اصلي به كار برده شده دراكثر امتحانات است . اگر چه لازم به ذكر است كه گيلفورد نمي گويد : كه افكار مختلف با خلاقيت مترادف نيست . افكار مختلف را ميتوان اين طور تعريف كرد : توانايي توليد ارتباطات غيرمعمول يا جزئي براي سؤال محرك بر خلاف افكار متقارب كه روي يك راه حل درست مسأله منطقي ، به ترتيب و متمركز هستند .يكي از شناخته شده ترين امتحانات افكار مختلف ، امتحان استفاده از غيرمعمولهاي تورنس است . كه درآن از افراد خواسته مي شود تا درباره هر تعداد راهي كه مي شود از يك شيء معمولي ( مانند گيره كاغذ) استفاده كرده ، فكر كنند (فیض بخش , 1381).

در اوايل دهه 1960 ، تورنس تعدادي از آزمون توانايي خلاقيت طرح كرد ( امتحانات تورنس دربارة تفكرات مختلف يا TTCT ) كه احتمالاً بيش تر از ديگر آزمونها به كار برده شده اند اين آزمون ها كه براي مسائل تحصيلي تهيه شده اند بيشتر امتحانات كتبي و شفاهي هستند . از امتحان شوندگان خواسته مي شود كه در مدت زماني معين هر تعداد كه مي توانند پاسخ هاي غير معمول و هوشمندانه ارائه دهند (فیض بخش 1381).

 خلاقيت و كارآفريني : بطوركلي متغيرهاي مربوط به كارآفرين وكارآفريني علاوه بر رويكردهاي جامعه شناختي مورد مطالعه و توجه دانشمندان و صاحب نظران روان شناسي نيز قرارگرفته است .يكي ازاين متغيرها كه مورد توجه روان شناسان دراواسط قرن 20 توجه خود را به تجزيه و تحليل فرد معطوف داشتند و اكثرآنها به دنبال كشف پاسخ اين سؤال بودند كه كدام ويژگيهاي فردي كارآفرين است كه وي را از غيركارآفرين تمايز ميسازد و هدف روان شناسان درواقع كشف چگونگي ايجاد ويژگي هاست . روان شناسان كارآفريني را به عنوان محصول رفتارهاي انسان مانند تصميم گيريها ، افكار و عملكردها درنظرميگيرند و تمامي آنها را تجلي انگيزه ها و نيازهاي غريزي و غيرغريزي مي دانند . بنابر اين آنها تمركز خود را معطوف به شناخت اين انگيزه ها و نيازها كردند . در اين رويكرد عملكرد كارآفرين مورد توجه قرار مي گيرد كه دربرگيرنده رويكرد شخصي نيز مي باشد . دراين ميان مهمترين رويكرد هايي كه بيشتر مورد توجه قرار گرفت : نياز به توفيق، مخاطره پذيري،  تحمل ابهام ، داشتن مركزكنترل دروني ، خلاقيت و استقلال طلبي مي باشد .درهمين زمان بعضي از روان شناسان كه سرشناس ترين آنها « ديويد مك كلند » بوده به طرح نظريه روان شناسي توسعه اقتصادي پرداخت . براساس اين نظريه وي معتقد است كه عامل عمدة عقب ماندگي اقتصاد كشورهاي توسعه مربوط به عدم درك خلاقيت فردي است ، وي به سه نيازتوفيق، قدرت وعاطفه ( احساس تعلق ) درنظريه خود درمورد كارآفرينان معتقد بود (مهرابی, 1385).                                

فرضيه های فرعي:

ارسال شده در آگوست 11, 2016دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 13 جمعه 18 فروردين 1396 زمان : 0:16 نظرات ()

تعداد صفحات : 9

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 84
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 33
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 45
 • بازدید ماه : 237
 • بازدید سال : 406
 • بازدید کلی : 2,694