close
دانلود آهنگ جدید
دانلود فایل های آموزشی - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فایل های آموزشی و پژوهشی نقد و بررسی مظالب دانشگاهی پروژه های داشجویی تحقیق و مقاله

کسب درآمد از سایتای برون سپاری

کسب درآمد از سایتای برون سپاری

قرارداد: سرویس دهی با عقد یه قرارداد زور آور حقوقی با مجازاتای مالی و حقوقی. اعمال این مورد با سرویسای داخلی نمی شه.

دسترسی به استعداد: دسترسی به یه استخر بزرگ از استعداد و یه منبع پایدار از مهارت ها، به خاص در علوم و مهندسی.

بقیه دلایل عبارتند از: بهبود کیفیت، امکان رسیدگی قانونی به ایرادات موجود در خدمت یا محصول خریداری شده، دسترسی به تخصصای موجود در بیرون از سازمان و بهبود توانایی واسه تغییر اندازه تولید، کوچیک کردن حجم شرکتها، داشتن قدرت مانور بیشتر درایجاد تغییرات تند در موارد بحران.

بدیای انجام پروژه به روش سنتی

تصور کنین که واسه انجام یه کار ترجمه یه روز صبح از خونه خود بیرون شید

و دیگه حتی امکان تحقیق کردن و اطمینان پیدا کردن

نسبت به این موسسه رو هم دارین.

اشکالات روش سنتی رو این جور بگیم:

 1. محال بودن تحقیق کافی واسه پیدا کردن یه پیمانکار مناسب
 2. محال بودن مقایسه آسون و مساوی پیمانکارها
 3. امنیت مالی پایین اگه پیمانکار به وعده هاش عمل نکنه

کیفیت کارا بالاتر رفته و هزینه ها هم کاهش چشم گیری داشتن.

 1. نبود ایجاد آلودگی و ترافیک و نبود اتلاف وقت
 2. یه پیمانکار و کیفیت کار ایشون فقط با چند کلید

سایت پونیشا 

سایت پارس کدز

پارس فریلنسر

کارویار

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 15 دوشنبه 23 مهر 1397 زمان : 1:35 نظرات ()

پایان نامه ارشد : جایگاه جا و زمان در فقه و حقوق

پایان نامه ارشد : جایگاه جا و زمان در فقه و حقوق

 

 

«اصل بیستم مقرر می­داره که زن و مرد به طور برابر مورد ساپورت قانون قرار دارن. این جمله به معنی حقوق برابر داشتن یعنی برابری و مساوات نیس. چه به نظر بعضی از فقهاء و متخصصین حقوق اسلامی،  زن و مرد مسلمون از حقوق برابری برخوردار نیستن. پس می­توان بر این باور بود که نویسندگان قانون اساسی بر تساوی حقوق زن و مرد معتقد نبوده به جای «تساوی حقوق » قائل به «موازنه حقوق» بین زن و مرد هستن و بر این اعتقاداند که ضرورتی نداره که هرحقی که مرد از آن برخورداره مثل به زن هم داده شه بلکه باید درعوض هر حقی که مرد داره، حقی هم واسه زن قائل شد مثل اینکه زن نمی­تونه از هم بستر شدن با شوهرش دوری ورزد و رابطه زناشویی در هر زمان جزء حقوق شوهره و در قبال اینجور حقی که به شوهر داده شده باید ایشون نفقه همسرش رو بده و یعنی زن حق نفقه داره و با این ترتیب دو حق در برابرهم قرار می­گیرند که یکی واسه شوهر و دیگری واسه زنه و به این گونه س که تساوی برقرار می­گیرد».[۵]

ساپورت برابر از زن و مرد در برابر قانون وقتی معنی واقعی خود رو می­یابد که قوانین عادی و موضوعه، بی عدالتی­آمیز و ناعادلانه نبوده و زن و مرد رو از حقوقی مساوی برخوردار کرده باشن و وگرنه ساپورت برابر خود یه جور بی عدالتی و ظلم به حساب می­آید،  چون که بین «ساپورت برابر در برابر قانون » با «برخورداری از حقوق برابر در برابر قانون » فرق ظریف و آشکاری هست. مثلا اگه زنی به قتل برسه،  اولیاء دم چه زن و چه مرد حق شکایت از قاتل رو دارن (حق برابر) اما قصاص قاتل به شرط پرداخت نصف دیه قاتل از طرف اولیاء دمه .

 

راهبری نوشته‌ها

aaaa بازدید : 12 دوشنبه 23 مهر 1397 زمان : 1:35 نظرات ()

gl/l (1187)

 

gl/l (1187)

موضوع تحقيق :

پديده شهرنشيني و مديريت آن

1-1- طرح مسأله

باتوجه به فرآیند شهر نشینی جدید در ایران و روند رو به رشد حرکت به سمت تجدد و مدرنیسم ، شهر گرایي و شهر نشینی فراینده ، تصمیمات عجولانه و فقدان خط و مشی مشخص شهرسازی ، لزوم شناخت ، برنامه ریزی و مدیریت کلان در رابطه با مسائل شهری ، پخش جمعیت و کارکردها و ایجاد ساختار فضایی متعادلی از شهرها در سطوح ملی و منطقه ای امری لازم و ضروری به نظر می رسد .

در حال حاضر مهمترین چالشهای مدیریت در کشور جهان سوم چاره اندیشی در قبال رشد نابرابریهای شهری و بروز مسائل سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی ، فرهنگی و حقوق شهری است .

پیچیدگی مسائل و اهمیت آنها نه تنها برنامه ریزان را با واقعیت وجود این پدیده روبرو می سازد بلکه آنها را وادار می نماید که روشهای قدیمی و سنتی مدیریت شهری را رها کرده و با افکار نوین به مقابله با این مسایل بپردازند .

شهرداران که مدیریت شهری آن را در این تحقیق بررسی خواهد شد.روز به روز در حال گسترش در طول جاده اصفهان _ اليگودرزمي باشد . افزايش سريع جمعيت در دهه هاي اخير ، مهاجرتها از روستاهاي اطراف را به اين شهر ، استقرار كارخانه ها و مكان هاي تجاري در اين شهر و در نتيجه به افزايش و وسايل نقليه و خطر تصادفات و گونه هاي مختلف زباني اعم از لر ، ترك ، گرجي ، فارس در اين شهر مشكلات عديده اي را در اين شهر نسبتاً كوچك به وجود آورده است در اين ارتباط تنها سازماني كه به طور مستقيم با مشكلات ارتباط چند جانبه داشته و در ايجاد يا رفع آن دخالت مستقيم يا غير مستقيم دارد و سازمان شهرداري داران است شهر شهرداران به علت ناكارآمدي مديريت شهري و ساختار سازماني با مشكلات و ناهنجاريهاي بسياري مواجه است كه نتيجه آن عدم ارائه خدمات و سرويس دهي مناسب براي شهروندان گرديده است . اين ناهنجاريهاي پرسنلي شامل :

تراكم و انباشت نيروي انساني غير كارآمد و غير متخصص

عدم بكارگيري تكنولوژي روز و توسعه سيستم مكانيزه در خدمات ماشيني در اين خصوص

فقدان نظام منطقي پرداخت حقوق و دستمزد در بين كاركنان مخصوصاً كاركنان قرار دادي اعم از كارگري و كارمندان رسمي با كارگران كه اين امر خود مشكلات روحي و رواني براي برخي از كارمندان به وجود آورده است .
با توجه به مسائل و مشكلاتي كه عنوان شد سئوالات اساسي به شرح زير مطرح مي شود :

آيا ارائه يك الگوي سازماني همراه با راهكارهاي مناسب مي تواند منجر به مديريت كارآمد شهرداري داران گردد ؟

آيا كمبود نيروي انساني متخصص در شهرداري داران سبب ناكارآمدي مديريت شهري شده است ؟

آيا عدم وجد چارت سازماني مصوب و ساختار تثبيت شده در نظام مديريتي شهرداري ناكارآمدي سيستم را سبب شده است ؟
1-2- اهداف تحقيق
مهمترين اهداف تحقيق اين طور بيان مي شود :

مطالعه ساختار سازماني شهرداري داران و تجزيه و تحليل نقاط ضعف و قوت آن

شناخت وكشف عواملي كه موجب ناكارآمدي سازماني شهرداري داران شده است .

پيشنهادات و راهكارهاي مناسب براي اصلاح الگوي مديريتي موجود شهرداري داران .
1-3-اهميت و ضرورت تحقيق
در تمام جهان هر جا شهر و شهر نشيني ، مهمترين و اصلي ترين سازماني كه اداره و مسئوليت مديريت شهري را مستقيماً بر عهده دارد سازمان شهرداري است . سازمان و طرز عملكرد مسئوليت شهرداريها هر گونه اي كه باشند نقش آنها در مديريت شهري اهميت اساسي خود را دارا مي باشد .(نويني ، منوچهر ، مديريت شهري و روستايي در ايران و مشكلات و امكانات ، انتشارات وزارت مسكن وشهرسازي ، تهران 1378، ص 48-4)

با توجه به اينكه حوزة‌شناخت مديريت يكي از مهمترين نقش ها را در موقعيت وشكست هر سازماني در دستيابي به اهداف و انجام وظايف سازمان برعهده دارد . در اين ميان مديريت شهرداريها به عنوان سازمانهاي محلي و به دليل نقش مهمي كه در تأثير گذاري بر حيات مدني دارند از اهميت زيادي برخودار است ( همان منبع ص 9)

از اين رو جايگاه مديريت شهري در روند توسعة شهر و بهبود سكونتگاههاي شهري نقش بسيار مهم و تعيين كننده دارد . در واقع فراهم ساختن زمينة ارتقاء سطحي كم و كيفي شهر ومنابع شهري از روابط متقابل و في مابين شهروندان و مديران شهري مقدور و امكان پذير است .

( مديريت شهري و مشاركت همگاني شهروندان ، مجله آبادي ، شماره 31-30-269،1380، ص 10)

پس مي توان گفت كه اهميت پژوهش حاضر در اين است كه با شناخت دقيق از ابعاد و زواياي گوناگون ابتدا اقدام به شناسايي قابليت ها و تنگناهاي سازمان شهرداري داران مي گردد و آنگاه در جهت رفع اين مشكلات ، راهكارهاي لازم ارائه مي گردد .

1-4- متدولوژي تحقيق

نوع تحقيق كاربردي توسعه اي و روش بررسي آن توصيفي – تحليلي است جامعة آماري عبارتند از:

كاركنان شهرداري

مراجعه كنندگان شهرداري
در اين تحقيق با استفاده از پرسشنامه هايي كه براي كاركنان و مراجعه كنندگان شهرداري تهيه شده بود اطلاعات جمع آوري و سپس تجزيه و تحليل گرديد . سپس با استفاده از نرم افزار SPSS به استخراج اطلاعات پرداخته شد و حجم نمونه برداري مراجعه كنندگان به شهرداري 20 نفر مي باشد مكانيسم نمونه گيري تصادفي ساده است . كاركنان نيز به تعدادي كه در شهرداري بودند پرسشنامه ها پخش و استخراج شد .
بر طربق اصول روش تحقيق روش محاسبه حجم نمونه بر اساس فرمول حجم نمونه = n و نسبت نمونه =P بدست مي آيد اما از آنجايي كه بر طبق سيستم شهرداري امكان شمارش تعداد مراجعين مشخص نيست بر طبق گفته هاي كارمندان اين شهرداي فرضيات تحقيق در روز در حدود 80 نفر مراجعه مي كنند بر اين اساس براي بالارفتن و كاهش خطا 40 درصد از اين جامعه را به عنوان حجم نمونه انتخاب كرده و از طريق نمونه گيري تصادفي به مراجعين پاسخنامه ها داده شده است .

1-5- فرضيات تحقيق :

1- فرض اول :‌عدم وجود چارت سازماني مصوب و ساختار تثبيت شده در نظام مديريتي شهرداري ناكارآمدي سيستم را سبب شده است

2- كمبود نيروي انساني متخصص در شهرداري داران سبب ناكارآمدي مديريت شهري شده است .

3- ارائه الگوي سازماني بهينه و راهكارهاي مناسب منجر به مديريت كارآمد در شهرداران مي گردد .

1-6- تعاريف عملياتي

شهر ( City)

شهر جايي است كه شغل سكنة‌آن غير كشاورزي است .( شيعه ، اسماعيل ، مقدمه اي بر مبناي برنامه ريزي شهري ، ص 14 ، انتشارات دانشگاه علم و صنعت .)

شهر اجتماعي از انسانها در مكان معيني است كه مباني حيات عادي در آن در درجه اول بر صنعت و تجارت استوار باشد .( فريد ، يدا…،‌جغرافيا و شهرشناسي ،‌دانشگاه تبريز ، ص 1، سال 1368)

شهرداري ( Municipal)

شهرداري به واحدي اطلاق مي شود كه در يك مركز جمعيتي داراي خصايص شهري به منظور اداره‌امور محل و ارائه خدمات عمومي مورد نياز تشكيل مي شود ( تحليلي بر ساختار شهرداريهادر ايران ، مركز مطالعات برنامه ريزي شهري ، وزارت كشور ، تهران بي تا ، ص 1) .

شهرداري يا حكومت شهر به واحدي گفته مي شود كه به وسيله مردم در قسمتي از خاك يك كشور به منظور ادارة امور محل و ارائه خدمات مورد نياز مردم آن منطقه تشكيل مي شود . شهرداري مهمترين قسمت حكومت محلي را تشكيل مي دهد و از لحاظ حقوقي تقريباً‌زير نظر حكومت محلي در استان مربوطه مي باشد .
( ابراهيم هيربدنيا ، حكومت محلي و مديريت شهرداري ، انتشارات اتحادية‌ شهرداريهاي كشور ،‌تهران ، 1358،ص 1)‌

مديريت (Management)
مديريت : كاركردن با افراد و به وسيلة‌افراد و گروه ها براي تحقيق هدفهاي سازمان ( بلانچارد ، كنت و هرسي پال مديريت رفتار سازماني ، انتشارات امير كبير ، چاپ اول ، تهران ، 1379، ص 13)
مديريت شهر : عنصري براي برنامه ريزي آينده و ادارة‌امور كنوني ( سعيد نيا ، احمد ، مديريت شهري ، كتاب شهرداري ، تهران ،ج 11، ص21).

2-مديريت شهري ( Urban Management)

مديريت شهري كوشش افراد و نهادهايي است كه تلاش مي كنند اهداف و راه حلهاي پيشنهادي برنامه هاي شهري از طريق بكارگيري منابع موجود با مشاركت مردم و ياري ساير دستگاههاي اجرايي با حداقل هزينه و حداكثر كارايي در زمان مقرر تحقق يابد (ماهنامة‌شهرداريها ، شماره 23، ص 23).

مديريت شهري مجموعه تشكيل شده از معاونت ها و سازمانها و يا اداره هاي وابسته كه در قالب يك ساختار واحد داراي روابط متقابل مي باشند ( سعيد نيا ، احمد ؛ مديريت شهري كتاب سبز شهرداري ، تهران ، ج 11 ، ص 29).

1-7- پيشينة‌تحقيق :

بررسيهاي صورت گرفته نشان مي دهد كه در بعضي از تحقيقات ، مقالات يا رسالات كارشناسي ارشد ، مطالعاتي به شرح ذيل انجام شده است :

غلامرضا كاظميان شيروان ( 1373) به بررسي مديريت شهري در ايران ، نمونه موردي شهر مشهد پرداخته ومعتقد است كه پيشينه‌ي مديريت شهري در ايران نشانگر تأثير پذيري آن از مؤلفه هاي نظام سياسي ، اجتماعي و اقتصادي جامعه است كه بر اين اساس تاريخ ايران فاقد نهادهاي مديريت شهري مستقل و خود گردان بوده است . علل اين عدم شكل گيري را مي توان در نظام هاي سياسي ، اجتماعي و تمركز گرا ، عملكرد نقش غالب سياسي در شهرهاي ايران و عدم تفكيك امور سياسي و كشوري از امور شهري ريشه يابي كرد .( كاظميان شيروان ، غلامرضا ، طراحي سيستم مديريت شهري مناسب شهرهاي ايران نمونة‌مورد شهر مشهد ، پايان نامة‌كارشناسي ارشد شهرسازي ، دانشگاه شهيد بهشتي تهران ، 1373، ص 1)

علي علوي (1367) ساماندهي مديريت ترافيك در نظام شهري تهران را مورد ارزيابي قرار داده است . ايشان مشكلات مديريت ترافيك شهر تهران را ناشي از عدم برقراري ارتباطات سازماني مناسب ميان مركز و نهادهاي ذيصلاح در امور حمل و نقل و ترافيك درون شهري ذكر نموده است ( علوي ، علي ، ساماندهي ترافيك در نظام شهري تهران ، پايان نامه كارشناسي ارشد مديريت ، دانشگاه تربيت مدرس تهران ‌، 1376، ص1).

ليلا سيارالنجق (1379) به ارائه الگوي مديريت بهينه براي شهرداري تبريز پرداخت و به اين نتيجه دست يافت كه سيستم اداري شهرداري تبريز هنوز همان روشهاي قديمي و سنتي كه مبتني بر تمركز زدايي ، سلسله مراتب تصميم گيري‌ها، عدم مشاركت مردم در تصميم گيريها ، توجه نكردن به الگوهاي استاندارد وزارت كشور و عدم تكنولوژي پيشرفته را دارا مي باشد وي حل اين مشكلات را در بهينه كردن خدمات از جهت كمي و كيفي نياز به برنامه ريزي صحيح مي داند و سپس اظهار مي دارد كه اجراي اين برنامه ها زماني موثر خواهد بود كه توسط مديران كارآمد به مرحله اجرا درآيد .( سيارالحق ، ليلا ، ارائه الگوي مديريتي بهينه براي شهرداري تبريز ، پايان نامه كارشناسي ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري دانشگاه يزد ، 1379، ص 125)

مشروطيت سرآغاز تحولات جديد ورود به دوران نوسازي ايران است . مديريت شهري به شكل نوين نيز در ايران به دوران پس از مشروطيت تعلق دارد . قانون اساسي كشور كه در آن با الهام از قوانين اساسي كشورهاي بلژيك و فرانسه نگاشته شده بود در زمينه مديريت و دارة‌شهرها نيز ساختاري را معرفي كرد كه برگرفته از مديريت شهري اروپااست ( سعيد نيا ، احمد ،‌مديريت شهري‌، كتاب سبز شهرداري ،ص 130-129)

گزارشي در كشورهندوستان درسال (2001) با حمايت مناسب بخش هاي مختلف اعم از دولتي وغير دولتي ، دانشگاهي و آموزشي به اجرا درآمد اهداف كلي از اين اقدام در كشور هندوستان كاهش فقر از طريق بهبودشهري ، حمايت از كنش گرايان ،‌مشاركت كنندگان محلي و حمايت از مديريت شهري بوده كه شش وظيفه را به شرح زير براي مديريت مطلوب شهري منظور كرده اند :

تمركز زدايي

مشاركت دادن فقط در حاشيه نشينان در جامعه

پايداري زيست محيطي

ارتقاء امكانات مالي شهرداري

بهبود مديريت شهرداري و ظرفيت سازي

شفافيت و درگيري ساختن نهادهاي مدني

6-گزارش ديگري تحت عنوان كنگرة شبكة شهري و مديريت شهري بهينه كه در نوامبر 2001 در بانكوك برگزار شد به شيوه هاي نهادينه كردن روشهاي بهينة‌مديريت شهري پرداخت و به اين نتيجه دست يافت كه انعطاف پذيري در استفاده از ابزارها مي تواند موجب بروز روشهاي بهينة مديريتي شود ( سرخوش ،‌نيكو ، نشرية‌تخصصي شركت عمران شهرهاي جديد ، شماره 24-23-22، تهران ،1382، ص 59)

احمد صادقي نجفي ( 1382 ) الگوي پيشنهادي براي مديريت شهري يزد را مورد مطالعه قرار داده يافته هاي پژوهش مذكور حاكي از آن است كه شهرداري يزد بعنوان سازمان محلي ادارة‌كنندة شهر نيز توانايي سرويس دهي خدمات و تسهيلات شهري را بصورت بهينه و مطلوب ندارد ولي اين مسأله ناشي از عوامل مختلفي از جمله عدم يك برنامه ريزي مطلوب وصحيح ، كمبودنيروي انساني ماهر و متخصص و مشاركت نداشتن مردم در امر توسعه شهري مي داند ( صادقي ، نجفي ، احمد ، الگوي پيشنهادي براي مديريت شهري ( مورد مطاله شهر يزد )‌پايان نامه كارشناسي ارشد شهرسازي ، دانشگاه آزاد واحد تهران مركزي ، 1382، ص7)

بهمن كارگر ، ( 1382)به ارزيابي كارآيي خدمات انتظامي و امنيتي در نظام مديريت شهري ( نواحي 6.5 منطقه يك و ناحيه 10 منطقه‌ي 4تهران ) مورد بررسي قرار داده و نتايج يافته ها حاكي از آن بوده است كه وي لازمة برطرف كردن كمبودهاي موجوددر كلانتري چه از نظر امكانات وچه از حيث نيروي انساني را حمايت كامل از اين ارگان مديريتي و نظم دهنده در جامعه‌ مي داند
( كارگر ، بهمن، ارزيابي كارآيي خدمات انتظامي و امنيتي در نظام مديريت شهري ( نواحي 6.5 منطقه يك و ناحيه 10 منطقه‌4 تهران ) پايان نامة كارشناسي ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، دانشگاه شهيد بهشتي ، تهران ،1381،‌ص1)

محبوبه جلالي فهيم(1382) به نقش مديريت شهري در تحولات سازمان فضايي شهر ورامين پرداخت و به اين نتايج دست يافت كه مديريت شهري ،‌نقش بسيار مهم و تأثير گذاري بر تحولات سازمان فضايي شهر ورامين داشته است و شهروندان ورامين تمايل زيادي به مشاركت در امور شهر و مسائل شهري دارند (جلالي فهيم، محبوبه ،(1382) به نقش مديريت شهري در تحولات سازمان فضايي شهر ورامين پايان نامه كارشناسي ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، دانشگاه شهيد بهشتي تهران ، 1382، ص1)

مسلم سليماني (1382)‌مديريت شهر در ايران با تأكيد بر شوراي شهر را مورد بررسي قرار داده و به اين نتيجه رسيده كه شوراي شهر نهادي است برخواسته از مردم و جايگاهي دارد كه مردم مي توانند در سرنوشت آينده خود نظارت كنند و توفيق اين نظارت زماني خواهد بود كه حقوق فردي و اجتماعي شهروند محترم شمرده شود و اين امر با تشكلهاي مدني امكان پذير مي باشد از سوي ديگر مديريت نوين نيازمند هماهنگي ، داشتن نيروي متخصص در امور شهري و مشاركت شهروندان مي باشد . وي عدم پاسخگويي شوراي شهر را به نيازهاي كنوني شهرهاي كشور را ناشي از نوپا بودن اين نهاددر ساختار مديريت شهري ، نبود تخحصص لازم براي مديريت شهري در زمينه هاي عمراني ، رواني و برنامه ريزي و ضعف ساختار شهرداريها در جنبه هاي مالي ، عمراني ، نظارتي وا جرائي مي داند (‌سليماني ، مسلم ، بررسي مديريت شهر در ايران با تأكيد بر شوراي شهر، پايان نامه كارشناسي جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، دانشگاه يزد ،1382،‌ص126).

الهيار بشارتي فر ( 1383) مديريت شهري در شهر ياسوج را مورد بررسي قرار داده است و مطالعات انجام شده نشان مي دهد كه ساختار شهرداري ياسوج ، متمركز و بسيار بروكراتيك وغير قابل انعطاف مي باشد در نتيجه بعد تصدي گري بر بعد مديريتي فزوني يافته است . سازمان شهرداري بر اساس ساختاري كه از گذشته باقي مانده ، برنامه ريزي شده است ، سازماني كعه بيش از 80 درصد از نيروي انساني آن تخصص لازم را در حيطة وظايف خود ندارند و به همين جهت است كه نيروي انساني به لحاظ عدم تناسب با موفقيت شغلي آنها جايگاه واقعي و شايسته را در امر مديريت شهري ، خدمات رساني و سرويس دهي به شهروندان را ندارد كه خود ضعف مديريتي و ناكارآمدي و مديريت شهري را در پي داشته است .
(بشارتي فر، الهيار ، مديريت شهري در شهر ياسوج، پايان نامه كارشناسي ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، دانشگاه يزد ، 1383، ص 199)

سميه عباسي ( 1384) بررسي مديريت شهري فسا طبق نتايج بدست آمده به اين نتيجه رسيده كه در شهرداري فسا همان روشهاي قديمي و سنتي كه مبتني بر تمركز گرايي و سلسله مراتبي بوده و تصميم گيريها، عدم مشاركت مردم و توجه نكردن به الگوهاي استاندارد كشور ، عدم بهره وري از تكنولوژي پيشرفته و پرداختن به مسائل روزمره به جاي آينده نگري است .
(عباسي،‌سميه ، بررسي مديريت شهري فسا ، پايان نامه كارشناسي جغرافيا و برنامه ريزي شهري ،‌دانشگاه يزد ، 1384، ص 122)

فصل دوم

مباني نظري تحقيق

2-1- تعريف شهر

در زبان فارسي كلمه شهر از لغت شار يا شارستان گرفته شده است و شهرستان همان شارستان است و آن عبارت است از :

بخشي از محل سكونت و تراكم انسان ها كه از هر جهت داراي اهميت بوده ودر حقيقت هسته اصلي شهر را تشكيل مي دهد در اين نقطه از شهر مراكز حساس سياسي و اقتصادي از قبيل مراكز تصميم گيري ،اداري و نظامي شهر‌، بازار و در اطراف آن محلات مسكوني قديمي قرار دارند و معمولاً‌همراه با حصاري بلند و برج و بارويي عظيم مي باشد . ساختمان هاي عادي شهر و محلات مسكوني جديدتر ، اغلب به شكل دايره وار نسبت به اين مركز گسترده شده اند و اين همان تركيبي است كه در اغلب شهرهاي فلات مركزي ايران و ماوراي مرزهاي آن مي توان مشاهده نمود .( مستوفي الممالكي ، رضا ، شهر نشيني و شهر در بستر جغرافياي ايران ، دانشگاه آزاد اسلامي ؛ مركز انتشارات علمي ،1380، ص 19)

شهر اثر ماندگار تاريخي و درعين حال واحد جغرافيايي و اجتماعي تكامل پذيري است كه با تأثير بر ايدئولوژي ناظر بر ناحيه‌ مي تواند سطح كاربرد نيروي اقتصادي و تكنيكي را روي شهر مشخص دارد ( فريد ، يدالله ، جغرافياي شهر شناسي ، انتشارات دانشگاه تبريز ، چاپ چهارم ، 1378، ص 1)

و به عنوان يك منبع توسعه مطرح مي شود امروزه شهر در حيات مدني از سه ركن اصلي شهروند ، كالبد شهر و مديريت شهر تشكيل مي شود . شهروند و مديريت شهري ماهيتي فاعلي دارند و كالبد شهري ماهيت انفعالي ، بر اين اساس مديريت شهري مكلف به ساماندهي و مديريت كالب شهر است . ( نجاتي حسيني ، سيد محمود ، برنامه ريزي مديريت شهري ، مسائل نظري و چالشهاي تجربي ، انتشارات سازمان شهرداريهاي كشور ، تهران ،1380، ص 136)‌.

2-2- مفهوم مديريت :

فرآيند به كارگيري موثر و كارآمد منابع مادي و انساني و برنامه ريزي ، سازماندهي، بسيج منابع و امكانات ، هدايت و كنترل است كه براي دستيابي به اهداف سازمان و بر اساس نظام ارزشي مورد قبول صورت مي گيرد . تعريف مذكور پنج قضية‌اساسي زير را كه زير بناي مفاهيم كلي نظري و عملي (‌فني ) مديريت است در بردارد:

الف ) مديريت يك فرآيند است

ب)‌مفهوم مديريت ، هدايت تشكيلاتي انساني است .

ج) مديريت موثر تصميم هاي مناسبي مي گيرد وبه نتايج مطلوبي دست مي يابد .(‌مديريت كارآمد ، به تخصص و مصرف مدبرانه‌ي منابع مي گويند ،

د)‌مديريت بر فعاليت هاي هدفمند و هدفدار تمركز دارد ( رضائيان ، علي ، اصول مديريت ، انتشارات سمت ،‌1369، ص 6)‌

وظايفي كه به طور كلي بر عهده مديريت است عبارتست از : برنامه ريزي ، نظارت ، انگيزش وسازماندهي ، اين وظايف با هم مرتبط هستند و تفاوتي ندارد در چه سازماني و يا در چه سطح مديريتي مطرح شوند ، بدون ترديد حوزة‌شناخت مديريت يكي از مهمترين شناخت ها را درموفقيت و شكست هر سازماني در دستيابي به اهداف و انجام وظايف سازمان به عهده دارد .

(‌سيار النجق ، ليلا ، ارائه الگوي بهينه مديريت شهري ، تبريز ، پايان نامه كارشناسي ارشد ، جغرافيا و برنامه ريزي شهري ،‌دانشگاه يزد ، 1379، ص2)

2-3- مفهوم مديريت شهري

اگر مديريت به درختي تشبيه شود كه شاخه هاي گوناگوني مانند مديريت صنعتي ، مديريت مالي ، مديريت روستايي و چون اينها دارد ، يكي از شاخه هاي جديد اين درخت ،؛ مدييت شهري است . مديريت ، روش دستيابي به اهدافي مي باشد كه براي سازمان در نظر گرفته شده است ليكن مي توان گفت كه مديريت به كاركردن با افراد و گروههابراي رسيدن به مقاصد سازمان گفته مي شود .

وظايفي كه بر عهده مدير گذاشته مي شود عبارتند از :

برنامه ريزي ، سازماندهي و نظارت و انگيزش اين وظايف با هم مرتبط اند و تفاوتي ندارد كه در چه سازمان يا در چه سطح مديريتي مطرح شوند . موفقيت شكست هر سازماني در دستيابي به اهداف و انجام وظايفش متكي بر مديريت است كه يكي از مهمترين نقشها را بر عهده دارد ، اگر شهر ، همچون سازماني در نظر گرفته شود ، لازم است كه در رأس آن عنصري براي برنامه ريزي آينده و ادارة‌امور كنوني قرار گيرد اين عنصر را ميتوان مديريت شهر ناميد مديريت شهري بايد براي شهر برنامه ريزي هايي انجام دهد . فعاليتهاي شهري يرا سازمان دهد بر فعاليتهاي انجام شده نظارت كند و حتي براي انجام بهينة امور انگيزش لازم را در سازمان مديريت شهري و ساير سازمانها و شهروندان ايجاد نمايد . (‌در كنار مفهوم مديريت شهري مفاهيم مشابه ديگري مانند مديريت شهرداري و يا مديريت حكومت محلي نيز مطرح است كه بسياري اوقات به جاي يكديگر به كاربرده مي شوند اما معمولاً مديريت شهري ، به عنوان زير مجموعه اي از حكومت محلي تعريف و تلقي مي شود و به آن شهرداري گفته مي شود روشن است كه مشخصات و ساختار شهرداري از كشوري به كشور ديگر تفاوت دارد و هر جامعه اي با توجه به ساختار اقتصادي ، اجتماعي ، سياسي خود تعريف ياتلقي خاصي از مديريت شهرداري دارد.

2-4- چارچوب نهادي مديريت شهري

رشد انفجاري شهرها ، به واسطه عملكردهاي متنوع و پرتوانشان در جهان در حال توسعه ، ضرورت استقرار نظامهاي خدماتي و زير ساختهاي اساسي را مي طلبد ، از سويي اين افزايش روز افزون نظامها و خدمات شهري ، بدون ملحوظ داشتن نظام برنامه ريزي و حفظ استانداردهاي لازم منجر به ايجاد شرايط نامطلوب بهداشتي و تبعات زيست محيطي ، افزايش هزينه ها ،‌صنايع و افزايش سرسام آور هزينه هاي تردد خواهد گرديد . چنين روندي ممكن است نحوه استفاده و كاربري اراضي شهري رابه گونه اي نامتعادل سوق دهد كه اين امر با اتخاذ سياستهاي نامناسب شهري ، منابع محيطي را مي تواند به رشد و شكوفايي اقتصادي شهر كمك نمايد ، ( نظير آب ، زمين ، جنگل ؛ هوا و..) به هدر داده و به گونه اي صحيح مورد استفاده قرار ندهد جميع اين سياستها شرايط نامناسبي را براي زندگي افراد بويژه قشر كم در آمد بوجود آورده و نهايتاً‌مبني به اتلاف نيروي توليد تنزل سطح كيفي زندگي مي گردد به عبارتي فقر كه يك پديده عمدتاً روستايي تصور مي شود بيش از پيش در حال تبديل شدن به يك پديده شهري است در سال 1988 برآورده شده است كه بيش از 25 ميليون شهروند در جهان سوم زير خط فقر مطلق به سر مي برند و محاسبات بيانگر اين مطلب است كه ميزان تقريباً در حال حاضر 2 برابر گرديده است .

احتمال مي رود بيش از 90 درصد فقراي آمريكاي لاتين 45 درصد فقراي آسيا و 40 درصد فقراي آفريقا در شهرها ساكن هستند .

2-5- مديريت زمين‌، ضرورت بنيادين مديريت شهري

امروزه در مورد رابطه متقابل مديريت شهري رشد اقتصادي اتفاق نظر جامعي وجود دارد و زمين بعنوان يك عنصر اساسي در رشد شهري محسوب مي گردد در اغلب ممالك در حال توسعه اطلاعات اندكي از فعاليتهاي تجارت زمين و نظارت و كنترل وهدايت آن وجود دارد اين امر به هنگاميكه اقتصادي هاي شهري محرك اصلي رشد اقتصادي ملي باشند بسيار حائز اهميت است چه اينكه مديريت صحيح بر اراضي شهري علاوه بر نظم بخشيدن و هدايت آگاهانه توسعه شهري باعث افزايش بالقوه امور استخدامي جديد ، بهره وري بيشتر ونهايتاً ارتقاء كارايي و درآمد شهري خواهد شد .

مسائل عمده مديريت زمين در دهه 1990كه از طرف سازمان ملل متحد ارائه گرديد مسائل زير را بعنوان كانونهاي تمركز مشخص مي كند ( دلال پور، محمد رضا ، جزوه درسي ، دانشگاه تبريز ، 1378، ص 20)

سوق دادن تجارت زمين بسوي عملكردهاي موثر تر كه اين امر در برگيرندة موارد تغيير كاربري اراضي سياستها و مقرراتي كه در اين تغيير شكل و كاربري موثر بوده است مي باشد

بهبود ارتقاء كارايي موسسات و ابزار ها جهت حمايت از كاركرد موثر تجارت زمين ، در اين راستا امنيت و اطلاعات ملزومات عمده براي كاركرد موثر تجارت زمين هستند (‌در جهت ايجاد اطمينان از جريان دادو ستد و مالكيت اجاره و وضوح بيشتر و بهتر فعاليتها لازم است يك رشته ابزارها و موسسات به فعاليت و همكاري موثر با يكديگر بپردازند .

بهبود جريان نظارت : عناصر نهادي ، فني ، فرهنگي مالي ، محيطي وافزون بر اينها جريانات سياسي ؛ تمامي بر تصميم گيري در مورد مديريت زمين تأثير مي گذارد اين امر بيانگر تأكير روز افزون به سنجش عناصر مرتبط درارتباط با نظام دهي به سيستم مديريت زمين مي باشد .
2-6- مديريت شهرداري و اداره امور شهر
تصور مي شود كه چون كار شهرداري خدماتي ؛ رفاهي است بنابراين شهرداري يك سازمان غير سياسي مي باشد در صورتيكه بايد توجه داشت از طرفي شهرداري در پاره اي امور نماينده دولت است و از طرفي ديگر وجود صدها شهرداري در سطح كشور و خواسته هاي روز افزون مردم از آنها و تأمين نياز ميليونها مردم شهرنشين كاري نيست كه بشود بدون توجه به مصالح عاليه جامعه برنامه ريزي و انجام داد و به همين جهت گرچه هريك از شهرداري ها مسئول حمايت از حقوق اساسي مردم ناحيه خود مي باشند در بعد وسيع مانند دولت در سلامت تمامي نواحي كشور هم مسئوليت دارند . بنابراين اين سازمان شهرداي از لحاظ اهميت با سازمانهاي دولتي قابل مقايسه است .هماهنگي شهرداري با برنامه هاي دولت كمال اهميت را دارا مي باشد البته اين هماهنگي به معني دخالت وسيع دولت در كار اين سازمان نمي باشد بلكه اين مسئوليت دو جانبه است وبايد توجه داشت شهرداري كه مسئولان آن انتخابي هستند يك منبع اطلاع دهنده مهم براي دولت به شمار مي رود و دولت را در جريان خواسته ها و اوضاع عمومي مردم كشور قرار مي دهد لذا لازم است جلسات و كميسيون هاي مرتبي بين شهرداري و ساير سازمان هاي شهر به خصوص بخشداري و فرمانداري تشكيل شود تا هماهنكي برنامه هاي دولت و شهرداري تأمين گردد . اكنون شهر به عنوان مشاور شورا و مجري تصميمات آن و روابط بين مردم شهر و نمايندگان دولت و مسئول امور شهري مي باشد كارسازماندهي ؛ هماهنگي ، رهبري ، طرح ريزي و تنظيم برنامه هاي شهري و اداره شهرداري با اوست شهردار علاوه بر سمت اداري در مراسم رسمي نماينده مردم شهر است چون سمت شهردار از اهميت خاص برخوردار است و شهردار بايد از بين افراد باتجربه و مورد اطمينان مردم شهر كه در امور عمومي هم اطلاعات كافي داشته باشد ، انتخاب شود شهردار وا عضاي شوراي شهر بايد آشنا به امور شهر خود باشند ولي در هر حال انتخاب آنها در اين سمت ها با مردم شهر است و جز در مواردي كه وزارت كشور به موجب اختيارات قانوني با انتصاب آنها مخالفت مينمايد نظر مردن شهر قاطع است ، و در موارد مختلف وازرت كشور همه مردم شهر مي توانند از طريق مناسب در اعمال نظر خود اقدام نمايند ( مسعودي فر ،يوسف جزوه مديريت شهري ، دانشگاه تبريز 1372-1373، ص 15)

2-7- مديريت متمركز

در اين گونه نظامها سيستم مديريتي بصورت طولي است و از بالا به پايين سياستگذاري و تصميم گيري مي شد و حتي كارگزار محلي با تصميم ملي انجام وظيفه مي كند و فاقد هرگونه اقتدار مي باشد و به عبارتي مجري حكومت مركزي مي باشد و هرگونه برنامه ريزي براي طرحها ، بصورت سلسله مراتب از حكومت مركز به استاندرايها و از آنجا به فرمانداريها … انجام مي گيرد .

از ويژگي هاي مهم اين نوع مديريت عدم خلاقيت و نوآوري اتلاف سرمايه و منابع مالي بدليل دست به دست شدن زياد ؛‌طولاني شدن زمان اجراي طرحها ..مي باشد (سعيد نيا ، احمد ، كتاب سبز مديريت شهري ، انتشارات سازمان شهرداري ، 1379، ص55)

2-8- مديريت غير متمركز .

تفاوت اساسي مديريت غير متمركز با مديريت محلي در اين است كه تصميم گيريهاي خرد و محلي به مديران ارشد محلي داده مي شود اما در مديريت محلي مديران محلي داراي اقتدار و حدود و اختيارات مشخص مي باشد . در مديريت غير متمركز مديران محلي با توجه به نيازها و استعدادها با حدود اختيارات مشخصي مي باشد درمديريت غير متمركز مديران محلي با توجه به نيازها واستعدادها با حدود اختيارات معيني كه داده شده است تصميم گيري مي كنند به شرطي كه از قوانين و مقررات معيني سرپيچي نكند واني مديريت بصورت سلسله مراتب مركزي ، منطقه اي ، محله اي و ناحيه اي داراي اختيارات مشخصي مي باشد و مديران منطقه يا ناحيه از طرف حكومت مركزي برگزيده مي شوند (‌سعيد نيا ،احمد ، كتاب سبز مديريت شهري ، انتشارات سازمان شهرداري ، 1379، ص 57)

2-9- مديريت شهري مستقل

با توجه به گسترش شهر نشيني پيچيده شدن چگونگي اداره امور شهري و تخصصي شدن امور ؛ اين ضرورت پيش آمده است كه مديريت شهري در هر منطقه مستقل باشد امروزه در بسياري از شهرهاي بزرگ جهان ، كلية‌امور مربوط به شهر ، سواي مسائل نظامي و ديپلماتيك برعهدة‌مديريت شهري منتخب مردم است كه استقلال واختيارات كامل و كافي دارد .

بررسي كوتاه ارزشهاي مديريتي در شهرهاي بزرگ دنيا ، اعم از شهرهاي كشورهاي دنيا سرمايه داري و يا سوسياليستي حاكي از آن است كه اكثراً مديريتي مقتدر ، مستقل و مردمي بر اين شهرها حكومت مي كند بررسي چارتهاي سازماني نشان مي دهد كه مديريت شهرها حتي در شهرهاي كوچك نيز براي اداره شهر از هيچ نهاد يا فرد غير ارگانيك دستور نمي پذيرد به عبارتي بايد شهر را در جهت خواستهاي شهروندانش ساخت و يا اين كه خواسته هاي شخصي يا نهادي را اعمال نمود(‌نحوة‌مديريت شهري در برخي از شهرهاي مهم جهان ،‌دفتر مطالعات و برنامه ريزي شهري تهران ،بي تا ، ص 48)

2-10- انعطاف پذيري مديريت شهري

آنچه امروزه در هدايت نظام مديريت شهري اهميت بسيار دارد ،‌توانايي اين نظام در انعطاف پذيري (‌Flexibility) دروني است در بخشهاي عمومي از نظامها آنها را برحسب روابطشان با محيط به بسته وب از تقسيم مي كنند نظامهاي باز ،‌نظامهايي هستند كه مبادلات زيادي با هر چيزي كه در اطراف آنها وجوددارد انجام مي دهند در مقابل نظامهاي بسته نظامهايي هستند كه خود فرو رفته اند.

(‌وايل دوران ، نظريه سيستمها ، ترجمة يمني دوزي سرجاني ، انتشارات آموزش و انقلاب اسلامي ،‌تهران ، 1370، ص22)

البته در واقعيت هيچ نظام كاملاً بسته اي وجود ندارد و نظامهاي باز ، نظامهايي هستند كه معمولاً‌بهتر عمل مي كنند و مي توانند خود را با شرايط خطرناك محيط دوروبر به خوبي سازگار سازند نكته مهم در اين زمينه بهره گيري نظام مديريت شهري از فرصتهاي زماني است كه انمكان سازكاري آن را براي كارايي بهتر در زمان مطلوب فراهم مي آرود به عبارت ديگر ، نظام مديريت شهري بايد به اندازه كافي تنوع داشته باشد تا بتواند از عهدة‌سازگار خود با موقعيتهاي جديد برآيد .

2-11- نظريات مديريت شهري :

2-11-1-نظر ية مديريت پايدار شهري

مديريت پايدار شهري حداقل استفاده از منابع غير قابل تجديد پذير پيشرفت در استفاده از منابع تجديد پذير ، ظرفيتهاي جذب مواد زائد در سطح جهاني و محلي ، محدويت ها در نيازهاي اساسي انسان را شامل مي شود مديريت پايدار شهري با چهار بحران مواجه است به طور كلي سياست هاي شهري مي بايست از نظر اكولوژيكي ، اقتصادي ،‌اجتماعي وتكنيكي پايدار باشد .

(‌برنامه مديريت شهري ، مجله آبادي ، شماره 15 ، زمستان 1383، ص 79)

اين نظريه موضوعات مهمي از جمله جلوگيري از آلودگي محيط شهري و ناحيه اي كاهش ظرفيتهاي توليد محيط محلي ، ناحيه اي و ملي ، عدم حمايت از توسعه هاي زيان آور ، و حمايت از بافت ها را مطرح مي كند .

Ulrike Waveland and Lorenz Hillier , Sustainable urban Management Opportunities and Risks of in Formation Technology ,1992.P200)

2-11-2- نظرية‌مديريت شهري :

ايدة مديريت شهري متأثر از سه عامل مي باشد :

اول ) ضرورت نزديك كردن سياست ها و اصلاحات اقتصادي كلان ملي و اقتصاد شهري .

دوم ) بهره گيري از برتريهاي نسبي شهرها ونقش آنها درفرآيند توسعة‌ اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي .

سوم ) آگاهي از وجود همبستگي ميان دو بخش دولتي و خصوصي به عنوان دو ركن مكمل و هدايت وتغييرات ساختاري كه بايستي در مشاركت ساير نهادهاي غير دولتي NGO و نهادهاي اجتماعي صورت گيرد .

در ديدگاه جديد مديريت شهري ، تغيير نگرش نسبت به نقش دو بخش دولتي و خصوصي در فرآيند توسعة جامعة مورد تأكيد است اين نگرش كه بر پاية نظرية جديد رشد اقتصادي قرار دارد نقش اصلي دولت را در افزايش توان بخشي خصوصي و نهادهاي مردمي و نيز ايجادتسهيلات براي فعاليت گستردة آنها در بخش هاي مختلف جامعه لازم مي داند در اين زمينه دولت از طريق وضع قوانين ومقررات و ايجا چارچوب نهادي و مالي لازم براي توانمند ساختن بخش خصوصي و نهادهاي مردمي زمينه نوآوري و خلاقيت را كه لازمة‌ توسعة‌ اقتصادي شهري است ، فراهم مي آورد . ( زياري ، كرامت الله ، برنامه ريزي كاربري اراضي شهري ، انتشارات دانشگاه يزد، چاپ اول 1381، ص 18) .

2-11-3- نظرية مديريت مدار شهري

نظرية مديريت مدار شهري پال(1957) موضوع بسياري از مطالعات شهرشناسي بنياني كه مبتني بر نظريه پردازي است و جهت گيري علمي محض داردو مرزهاي دانش شهرستاني را گسترش مي دهد ، قرار گرفته است .

از نظر يال نقش مديران شهري ( اعم از شهر داران ، مدير شركت هاي ساختماني و مديران دولتي مرتبط با امور شهري ) در توزيع منابع از اهميت خاصي برخوردار است . وي روي استقلال نسبي مديران شهري تأكيد دارد .با وجود اين ، مطالعات شهرشناسي اخير در زمينة مديريت گرايي نشان داده است كه مديران تحت تأثير گروه هاي اقتصادي ، مقررات ديوانسالاري و مقررات نظام مديريت شهري هستند و برخلاف نظريه پال از استقلال عمل مورد انتظار برخوردار نيستند .( پاپلي يزدي ،‌محمد حسين و رجبي سناجردي ، حسين ، نظريات شهر و پيرامون ، انتشارات سمت ، تهران ،1382، ص322)‌

2-12- ضرورت تعالي نظام مديريت شهري

در نظريه هاي جديد مديريت ، به بالاترين سازمان از نظر كيفيت سازمان متعالي مي گويند .(‌Transcendental)

در تعريف اين سازمان گفته شده : «‌يك سازمان متعالي ، يك سازمان متقابل نيز هست ، اما فراتر از حيطة نوع متقابل است … روابط يا ارتباط زماني متعالي است كه تمام اعضاء به ماهيت ذاتي و دروني روابط خود اهميت دهند ) بدين معنا كه هر فردي براي كارايي بيشتر از هيچ كوششي دريغ نورزد بر خلاف يك رابطة متقابل خشك و رسمي كه در آن ، طرفين به چگونگي تقسيم منافع ، علاقه مندي نشان مي دهند ، شر كت كنندگان در يك رابطة متعالي و برتر ، بيشتر مايل اند بدانند چگونه هريك از آنان مي توانند نفع بيشتري به شركت ارائه دهند ودر اين قالب ارتباطي براي ذات و ماهيت هدف سازمان وجود دارد … افزون بر اين ، تمام اعضاي سازمان به اين موضوع علاقه مند هستند ونظام مديريت شهري نيز مي بايد تلاش كند خود را به سطح متعالي ارتقاء دهد در اينصورت اين نظام مي تواند به جايگاه واقعي خود برسد .1( هربر هيكس وسي . ري گولت ، تئوريهاي سازمان و مديريت ، ترجمه و نگارش كونل كهن ، جلد اول ، چاپ هشتم ، انتشارات اطلاعات ، تهران 1374،‌ص22)

راههاي رسيدن به اين هدف براي نظام مديريت شهري عبارتند از :

اطلاعات فراهم كردن جريان بهتر اطلاعات در جهت اخذ تصميم مناسب و كاهش از هم پاشيدگي خدمات.

مشاركت : با استفاده از اطلاعات فوق و فراهم آوردن امكانات ابتكار براي پرسنل .

برقراري آزاديهاي كافي در تصميم گيري : در تمامي سطوح سلسله مراتبي در جهت مقابله با موقعيتهاي ويژه و تنظيم كل سازمان و
(‌اوايل دوران نظريه سيستمها ، ترجمه يمني دوزي سرخابي ، انتشارات آموزش و انقلاب اسلامي ، تهران ،1370، ص22)
از ميان راهها بايد بر عنصر بسيار مهم اطلاعات تكيه كرد كه از عدم قطعيت در روند تصميم گيريها مي كاهد نظام مديريت شهري بايد به ابزارهايي براي گرد آوري و پردازش اطلاعات مجهز مي شود آمارگيريهاي گسترده و دقيق ، انجام نمونه گيريهاي لازم و تحقيقات ميداني ، تهيه نقشه هاي اطلاعاتي از جنبه هاي گوناگون و تشكيل بانك اطلاعات رايانه اي از اطلاعات مورد نياز ، بخشي از فعاليت هايي است كه در اين زمينه قابل اشاره اند .

2-13- نقش اداري و اجرايي مديريت شهري :

مديريت شهري به لحاظ اداري و اجرايي يك سازمان بسيار گسترده و مشتمل بر سازمان ها و عناصر متعدد و متنوع لازم براي ادارة‌امور يك شهر است .هر چند اين عناصر عملكرد گسترده اي را انجام مي دهند اما به هر حال عنصر مركزي و اصلي ، سازمان شهرداي است كه بر تمامي عملكردهاي تدوين شدة سيستم مديريت شهري و به ويژه امور اداري وا جراي دخالت و نظارت دارد در واقع شهرداري از يك طرف جزء عناصر مهم مديريت سياسي و اجتماعي شهر محسوب مي‌گردد و از طرف ديگر مهمترين عنصر اجرايي سيستم مديريت شهري است شهرداري سازماني است كه در محدودة شهر براي رفع آن دسته از نيازهاي عمراني و رفاهي مردم شهر كه جنبة محلي دارد نيز براي ايجاد تأسيسات شهري كه مربوط به نيازهاي مردم همان محل است تشكيل مي گردد .

بدين ترتيب نقش و نگرش درون سازماني مديريت شهري بايد به سازمان هاي جانبي و فعاليت هاي آنها تعميم داده شود و شهرداي نهادي مستقل و جدا از ديگر سازمانها كه براي حفظ منافع درون سازمان به تقابل با آنها بر مي خيزند ، ديده نشود و مديريت شهري در بين آنها باشد ( صادقي نجي ،احمد ، الگوي پيشنهادي براي مديريت شهري ، پايان نامه كارشناسي ارشد شهرسازي ، دانشگاه آزاد واحد تهران مركزي 1382،ص40)

3-14- مديريت شهرداري در يونان باستان

در يونان باستان هر يك از شهر ها خود مختار بوده و بگونه اي مستقل ، به ادارة‌امور خود مي پرداختند . اين شيوة اداره امور شهرها كه به آن دولف – شهر گفته مي شود ، در شهرهاي يونان باستان مانند آتن و اسپارت حاكم بود اين شهر ها مجلسي داشتند كه وظيفه آن اداره امور شهرها بود .

دربارة‌شير مدولت – شهر ، ويل دورانت در جلد دوم تاريخ تمدن با عنوان يونان باستان مي نويسد : كشور – شهر از نظرتاريخي ، صورت تكامل يافته اجتماعي روستايي است كه داراي بازار عمومي و مركز اجتماع و دادگاه است . مردم آن ، زمينهايي يك منطقه را كشت مي كنند و به كوچكتر از عهدة تأمين امنيت بر نمي آيند و اجتماعات بزرگتر به زودي تبديل به جامعه استبدادي مي شوند … كمال مطلوب بنابرآرزوي فيلسوفان يوناني متشكل از كشور – شهرهاي مستقل است كه در نوعي هماهنگي فيثاغورثي تعاون داشته باشند . وي عقيده دارد كه اگر دولتي بيش از ده هزار شارمند داشته باشد ، اداره دولت غير عملي مي شود بدين سبب در يونان ، شهر و دولت را به يك نام يعني پوليس مي خواندند .( ريل دورانت ، تاريخ تمدن (بخش يونان باستان ) ، ترجمة امير حسين آريان پور ، فتح الله مجتبايي و هوشنگ پير نظر، چاپ چهارم ، انتشارات آموزش و انقلاب اسلامي ،تهران ، 1372، ص 225)

3-15- مديريت شهري در دوران فئوداليسم

پس از امپراطوري روم كه مي توان آن را وارث تمدن يونان باستان به شمار آورد ، بحران اقتصادي وسياسي دامن گير اروپا شد .

آشكار ترين تأثير آن خرابي شهرها و پراكندگي ساكنان آن در حوضة‌شهرها بود . در سدة‌پنجم ميلادي ، خرابي اوضاع اقتصادي سبب شد مردم به سوي زمينهاي خارج از شهر جايي كه مي توانستند خوراك خود را تأمين كنند وآن را از دل زمين بكشند ، روي آوردند در اين جامعة‌روستايي كه مباني جامعه فئودال را تشكيل مي داد ، شهرها در درجه دوم اهميت قرار داشتند . زيرا نه به عنوان مراكز اداري ،داراي عملكرد بودند و نه مراكز تجاري وتوليدي به شمار مي رفتند اما از اوخر سدة‌ دهم ميلادي تجديد حيات اقتصادي اروپا آغاز شد . در اين دوران ، بخشي از جمعيت جديد كه كاري در روستا نداشتند به شهر ها آمدند و اين عامل سبب رشد كمي صنعتگران وبازرگانان درحاشيه جامعه فئوادل گرديد . با افزايش تعداد صنعتگران و بازرگانان ساكن در شهرها كه بورگرس يا بوروژوا خوانده مي شود رفته رفته تحولاتي در مديريت شهري روي داد آنان كم كم كوشيدند تا خود را از پيروي نظام سياسي فئودالي رها كنند و شرايط مناسب براي فعاليتهاي اقتصادي به وجود آورند . آزاديهاي شخصي ، استقلال قضايي، استقلال اداراي وايجاد نظام مالياتي متناسب با درآمد براي امور عمراني ( بويژه امور دفاعي مثل ساختن استحكامات و سلاحهاي جنگي مورد نياز ) موضوع مورد بحث در شهرها بود . اين حركت تازه كه ابتدا به صورت اتحاديه اي از افراد آغاز شد ، در كشاكش با استفها و شاهزادگان فئودال قرار گرفت و به نيروي سازمان يافته اي بدل گرديد.

اصل ومنشأ كمون ايتاليايي بود ، دولتي با قوه قانون گذاري كه خود حق حكومت بر افراد و گروههاي را داشت ولي در عين حال امتيازات اقتصادي آنان را محترم مي شمرد . از اينرو ساختار مديريت شهري تغيير پيدا كرد و نظام شورايي براي اداره آن متشكل از افراد صاحب نفوذ و ثروتمند تشكيل گرديد .

(‌لئورناردو بنه ولو ، تاريخ شهر ؛ شهرهاي اسلامي و اروپايي در قرون وسطي ، ترجمه پرواز موحد ،‌مركز دانشگاهي ، تهران ،1369 ، ص 39)

2-16 فعاليتهاي بين المللي مديريت شهري

همزمان با برنامه ها و اقدامات كشورها در زمينة نظام مديريت شهري ، از چند سال پيش ، فعاليت هايي بين المللي در زمينه مديريت شهري آغاز شده كه هسته آن برنامه مديريت شهري ( UMP) از U.N.D.P است . اين برنامه از سازمان ملل حمايت مي كند ، مركز سكونتگاههاي بشري اين سازمان ( Habitat) و بانك جهاني (‌World Bank) نيز با هدف كمك به شهرهاي بزرگ وكوچك كشورهاي در حال توسعه حامي آنند اين برنامه در واقع يك برنامه همكاري هاي فني براي پشتيباني از شهرها و شهركهاي موجوددر حال توسعه به شمار مي رود . مقصود از اجراي آن تقويت ظرفيتها در زمين هاي زير است :

بسيج منابع مالي شهري براي بهره مندي كشور در مجموع جوامع شهري به طور خاص

تأمين به كار گيري و توسعه زير ساختها وخدمات مورد نياز فعاليتهاي شهري

اداره منابع زيست محيطي شهرها كه براي توسعه پايدار جنبة حياتي دارد

حمايت از تعداد فزايندة تهيدستان شهري
مهمترين ابزار اين برنامه ، افزايش ظرفيها در مواردي است كه به پيش برد هدفهاي فوق كمك كند . بدين معني كه اقداماتي را براي فعال كردن روابط ميان دولتهاي مركزي و محلي در روابط بين شهرداريها و درصدد كار خود قرار داده است . تابه بهبود روندهاي زير بينجامد :

سازماندهي موسسات و سازمانهاي شهري و نظام مديريتي آنها

بسيج تخصيص و اداره منابع

توسعه منابع انساني و آموزشي
( سعيد نيا ، احمد ، كتاب سبز شهرداريهاي كشور ؛ تهران ،1382، ص 147)
2-17- سير تحول مديريت شهري در ايران :

مديريت شهري در ايران علاوه بر داشتن مشكلات ناشي از نظام هاي سياسي‌،‌اجتماعي‌تمركز گرا و عدم تفكيك امور سياسي و كشوري از امور شهري در دوره‌‌ هاي تاريخي دچار مسائل و مشكلات جدي بوده كه اعم آنها را مي توان به صورت نامشخص بودن جايگاه مديريت شهري در سيستم كلان مديريت كشور ، وابستگي شديد همه جانبه دولت متعدد بودن سازمان هاي متولي توسعة‌شهر ، فقدان ديدگاه جامعه نگر به شهر واگذاري امور شهرها به سازمان هاي مختلف و مستقل و فاقد روابط هماهنگ با يكديگر ، فقدان ديدگاه جامعه نگر برخوردار از اختيارات براي كنترل و هدايت همه جانبه توسعه شهري در ابعاد اجتماعي ، اقتصادي و كالبدي خلاصه كرد .

پيامد اين مسائل عدم كارايي مديريت شهري در اداره و توسعه پايدار شهرهاست از اينرو روند شهر نشيني در ايران نشان ميدهد كه از زمان شكل گيري اولين شهرها در ايران از دورة‌حكومت ماد شيوة اداره و مديريت شهرها متأثر از نظام حكومت مركزي و ساختار اقتصادي – اجتماعي حاكم بر كشور است (‌بشارتي فر ، الهيار ، ارائه الگوي بهينه مديريت شهري شهرداري ياسوج ،‌پايان نامه كارشناسي ارشد جغرافيا وبرنامه‌ريزي شهري ، دانشگاه يزد ،1383، ص 36)

2-17-1- مديريت شهري از دورة باستان تا قبل از انقلاب مشروطيت

سبك اداره كشورتا قبل از مشروطيت به شكل مركزيت بود . تشكيل دولت ماد و قرار گرفتن آن در وراي طبقات و اقوام سبب مي گردد ، تا دولت هم مفهومي آسماني و هم مفهومي زميني پيدا كند . چنين دولتي نه بر تقسيم كار اجتماعي بين جوامع سه گانه تحت فرمان خود بلكه بر وحدت اجتماعي كار بين آنها پا مي فشارد اين دولت به هيچ وجه بر آن نيست كه به جوامع متضاد و در ستيز دامن بزند ، بلكه بر آن است كه در كل كشور جوامع را در كنار هم و در آنجا كه لازم است گرد آوري ؛ متراكم و متمركز سازد ( حبيبي ، محسن ، شار تا شهر ، انتشارات دانشگاه تهران ، چاپ دوم ، تهران ،1378، ص 18).

در زمان سلوكيهانست طراحي ايراني در معرض واردات يوناني قرار گرفت و از اين زمان در نقشه هاي معماري و شهرسازي بيشتر ، طرح هاي ملي حاكم بود . به زبان ديگر شهرها و مديريت آنها بر اساس نقشه هاي يوناني به صورت شكلهاي هندسي طراحي مي شد . يونانيها شهرهايي را در ايران ساخته اند كه فرم آنها بيشتر شطرنجي بودو برابر و مطابق با نظريه هاي شهر سازي يوناني ساخته شده بودند .

( مجتهد زاده ، غلامحسين ، برنامه ريزي شهري در ايران ، انتشارات پيام نور، چاپ سوم ، تهران ، 1379،ص 18)

اين دوره شهرنشيني در ايران شتاب مي گيرد . امور داخلي شهرها در اين دوره توسط شوراي شهر اداره مي شد و شهروندان از آزادي عقيده برخودار بودند و عده اي از مأموران محلي و دولتي امور اجتماعي ، اقتصادي و انتظامي شهر را اداره مي كردند كه هر يك از آنها وظايف تكاليف و مسئوليت هاي ويژه خود را داشتند ( طباطبايي موتمني ، منوچهر ، حقوق اداري ، انتشارات سمت ، ، چاپ چهارم ، تهران ، 1377، ص 77)

در دورة‌اسلامي با نمايان تر شدن نهاد دين در سرزمين در شيوه هاي مديريت شهري نيز نقش اين نهاد را به طور قومي مي توان مشاهده كرد . وجود مسجد براي برگزاري نماز جماعت در روز جمعه در شهرهايي كه از حيث جمعيت از ميزان مناسبي برخوردار بودند ، رفته رفته اين مكان را در تشكيلات مديريتي شهرداري داراي نقش ويژه اي ساخت ، با توجه به اين كه سكونتگاه هايي مقام شهر مي يافتند كه داراي مسجد آدينه باشند . مي توان به نقش اين نهاد در مديريت شهري پي برد .

(‌مزيني ، منوچهر، بررسي ساختار مديريت شهري در ايران انتشارات مركز مطالعات و برنامه ريزي شهري وزارت كشور ؛ چاپ اول ، 1378، تهران ، ص 15)

امور اداري – سياسي و امنيتي شهر و منطقه تحت نفوذ آن كه بر عهدة‌ حاكم يا امير شهر بود .

امور اجتماعي ، اقتصادي و خدماتي كه بر عهدة رئيس شهر كلانتر و كدخدايان محله ها بود .

امور انتظامي شهر كه بر عهدة عسس و داروغه بود .

امور قضايي كه مسئوليت آن با قضات بود ( جلالي فهيم ، همان منبع ، ص 54)
2-17-2- مديريت شهري از انقلاب مشروطيت تا دوران معاصر
انقلاب مشروطيت سرآغاز تحولات جديد وورد به دروان نوسازي ايران است .مديريت شهري به شكل نوين به پس از مشروطيت تعلق دارد تأثير انقلاب مشروطيت در همة امور سرزمين ما از جمله در مديريت بتدريج مشخص شد سابقة‌ نخستين نهادهاي رسمي براي ادارة‌امور شهر به چند دهه پيش از انقلاب مشروطيت در دوران قاجار باز مي گردد كه براي اولين بار سازماني رسمي تحت عنوان احتسابيه كه داراي دو شعبه احتساب و تنظيف بود ؛ تشكيل شد .در و اقع وظيفة‌اين نهاد، سامان دادن به امور صنف و رقت و فتق امور عمومي شهر به عبارتي ، نظارت بر حسن رفتار در شهروندان وتابعيت از حكام محلي از طريق اين نهاد معيني احتسابيه بود .

در احتسابيه ادارة‌امور روزمره و اجرايي شهر از سوي حكام بعهدة‌كلانتر كه در واقع مدير احتساب بود سپرده مي شد تا در چارچوب اين نهاد به هدايت و نظم دهي امور جاري شهر بپردازد . داروغه و محتسب از جمله افرادي بودندكه در انجام اين وظيفه كلانتر را ياري مي دادند و. بازوي اجرايي وي بودند ( مزيني ، همان منبع ، 1378، ص17)

تشكيل انجمن بلديه نقطة‌آغاز مديريت شهري نوين در ايران بود . البته قانون بلديه با آنكه در دوران خود قانوني پيشرفته تر مديريت شهري به شمار مي رفت اما در اجرا با شكست مواجه شد . عمده ترين دليل اين شكست بي تناسبي اين قانون با شرايط ويژگيهاي جامعة‌ايران بود .

2-17-3-مديريت شهري در دوران جمهوري اسلامي :

پس از پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357و تغيير بنيادين نظام سياسي كشور ، قانون اساسي جديد براي ادارة‌شوراي شهر در سطوح كشوري ، استاني ؛ شهر و روستا تأكيد ورزيده ؛‌چنانچه يك فصل از قانون اساسي به شوراها اختصاص يافته است و مطابق اصل 100 قانون اساسي براي پيشبرد سريع برنامه هاي اجتماعي ، بهداشتي ، فرهنگي و آموزشي و ساير امور رفاهي از طريق همكاري خود مردم با توجه به مقتضيات محلي – اداره امور هر روستا ، بخش ، شهر ، استان با نظارت شوراي ده انقلاب اسلامي شوراها تحقق نيافتند تا اينكه پس از انتخابات رياست جمهوري

 


aaaa بازدید : 18 یکشنبه 16 مهر 1396 زمان : 14:7 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی رابطه پنج اس و اثربخشی کارکنان اداره برق ...

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی رابطه پنج اس و اثربخشی کارکنان اداره برق ...

اجرای 5S برای تحقق هدفهای متعددی اجرامی شود. برخی ازمهمترین هدفها عبارتند ازارتقاء سطح ایمنی و بهداشت و بهره وری ، صرفه جویی درهزینه، کیفیت و پیشگیری ازخرابیها.

درمحیط هایی که بااجرای نظام آراستگی مدیریت می شوند، اشیا زاید و غیر ضروری وجود ندارد و اقلام موجود بانظمی خاص مرتب می شوند و این امر تاحد زیادی موجب صرفه جویی و ایمنی محیط خواهد شد. اجرای منظم مراحل نظام آراستگی، محیطی پاکیزه و بهداشتی رافراهم می آورد و ازهمه مهمتر تلاش برای ایجاد عادتهای صحیح درکارکنان مهمترین عامل درتحقق محیطهای آراسته میباشد .

«5-S» نظامي است كه در ژاپن بصورت نهادينه مورد استفاده قرار گرفته و نتايج بسيار خوبي را براي واحدهاي صنعتي و خدماتي به ارمغان آورده است. نتايجي كه معمولاً با استفاده از اين روش حاصل مي‌گردد را مي‌توان به اختصار به پيشگيري از حوادث، كاهش وقفه كاري و افزايش بهره‌وري در محيط كار عنوان نمود. 5-S سيستم و فني براي بهسازي و آراستگي در محيط کار مي باشد که به منظور برقراري و حفظ فضاي کيفي در يک سازمان به کار گرفته مي‌شود و وجه تسميه آن پنج کلمه ژاپني است که عبارتند از ساماندهي(تفکيک)، نظم و ترتيب، پاكسازي، سازماندهي، تداوم وتعليم. بطور كلي هدف نهايي 5-S پيشگيري از اتلاف است. عليرغم اينكه سيستم 5-S به ظاهر خيلي ساده و قابل فهم است و انجام آن اصول نيز خيلي ساده به نظر مي‌آيد ولي عموماً سازمانها و واحدها براي پياده كردن آن در عمل با مشكلات فراوان روبرو هستند. دليل اين امر را بايد در ظاهر ساده آن جستجو كرد. در واقع تحقق 5-S از آن رو دشوار است كه مديران و پرسنل اجرايي از اهداف و مأموريتهاي آن بصورت صحيح اطلاع كاملي ندارند. بنابراين اجراي نظام 5-S و تدارك بستر مناسب براي انجام آن تا زماني كه اصول آن به خوبي شناخته نشده كاري بسيار دشوار است. به همين خاطر به منظور آشنايي مديران با اين روش هر يك از اين اصول معرفي مي‌گردند.

اولین دیدگاهی که راجع به اثر بخشی ارائه گردید (احتمالاً در طی دهه ۱۹۵۰) بسیار ساده بود . در این دیدگاه اثر بخشی بعنوان میزان یا حدی که یک سازمان اهدافش را محقق می سازد تعریف شده بود . اما با گسترش علم مدیریت و سازمان محدودیت این تعریف روشن تر گردید . اگر ما هدفی را که بیشتر محققان سازمانی بر آن اتفاق نظر دارند و شرط ضروری برای موفقیت یک سازمان محسوب می شود مد نظر قرار دهیم ، آن وقت نقطه نظرات روشن تر می گردد ، آن هدف ، بقاست . اگر سازمان به انجام فعالیتهایی مشغول است بعلت آن است که حیاتش را تداوم بخشد . بقاء ارزیابی از تکامل حیات و یا پدیده مرگ است و سازمانها دقیقاً شبیـه انسانها نمی میرند . در واقع بیشتر سازمانها نمی میرند ، آنها تجدید ساختار می شوند ، گاهی به ادغام با دیگر سازمانها روی می آورند ، یا کلاً به حوزه فعالیت جدیدی وارد می شوند و یا در قالب سازمان دیگری شکل می گیرند و این خود تشخیص معادله بقاء را دشوار می سازد . بعلاوه ساده لوحانه است که چنین فرض کنیم سازمانهایی که اثر بخش نیستند بدنبال بقاء نیستند . یا فرض نمائیم سازمانهایی که اثر بخش هستند عمداً در پی بقاء نیستند . تعداد معدودی از تحقیقات صورت گرفته پیرامون اثر بخشی از معیارهای چند گانه استفاده کرده اند و خود معیارها نیز از مقیاسهای عمومی نظیر کیفیت ، روحیه و معیارهای تخصصی نظیر نرخ های حوادث و میزان غیبت در کار تشکیل شده اند و این امر باعث گردیده که اثر بخشی برای افراد مختلف معانی مختلفی پیدا کند . محققانی که از معیارهای چند گانه استفاده کرده اند به این مهم پی برده اند که چون سازمانها ممکن است بر اساس عوامل مختلف و مستقل از هم اثر بخش یا غیر اثر بخش باشند ، لذا نمی توان برای اثر بخشی تعریف واحد وعملیاتی ارائه داد.این باور که اثر بخشی به تعریف در نمی آید بطور وسیعی مورد قبول واقع گردیده است.

ارزيابي عملكرد در تسهيل اثربخشي سازماني يك وظيفه مهم مديريت منابع انساني تلقي مي‌شود. در سالهاي اخير به نقش ارزشيابي عملكرد توجه زيادي معطوف شده است. به عقيده صاحبنظران يك سيستم اثربخش ارزشيابي عملكرد مي‌‌تواند انبوهي از مزيت‌ها را براي سازمان‌ها و كاركنان آنها ارزاني دارد. لانجنكر و نيكوديم[1] (1996)، بيان كرده‌اند كه سيستم ارزشيابي عملكرد؛ الف) بازخورد عملكردي مشخصي را براي بهبود عملكرد كاركنان فراهم مي‌آورد، ب) الزامات كارآموزي كارمند را معين مي‌كند ج) زمينه توسعه كاركنان را فراهم و تسهيل مي‌كند، د) بين نتيجه‌گيري پرسنلي و عملكرد ارتباط نزديكي برقرار مي‌نمايد و هـ) انگيزش و بهره‌وري كاركنان را افزايش مي‌دهد. همچنين رابرتس و پاولاك[2] (1996) معتقدند كه ارزشيابي عملكرد براي مقاصد متعدد سرپرستي و توسعه‌اي از جمله، الف) براي ارزشيابي عملكرد فردي بر حسب نيازهاي سازماني، ب) پيش‌بيني بازخورد به كاركنان در جهت اصلاح يا تقويت رفتار آنها و ج) تخصيص پاداش و ارتقاي شغلي افراد، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 • در عين حال، امروزه بسياري از نظام‌هاي منابع انساني و مديريت معمول، مناسب به نظر نمي‌رسند و الگوهاي قديمي ناكارآمد تلقي مي‌شوند. طي دهه اخير، بسياري از سازمانها دريافته‌اند كه در عمل فاقد نظام ارزشيابي عملكردي كه بتوان از طريق آن اولويت‌ها و اهداف خود را به كاركنان انتقال داد و بهسازي آنها را پي گرفت، هستند. انسان به دليل گستردگي حيطه‌هاي شناختي و استفاده از ابزار‌هاي مختلفي نظير احساس، مشاهده، ادراك، تجربه و قدرت تعلق و تفكر در موضوعات مختلف بويژه در ارزيابي و تفسير رفتار و عملكرد كاركنان حساس بوده و مجموعه اين عوامل كاردستيابي مديران به ارزيابي عملكرد مؤثر را تحت الشعاع قرار داده است(استردويك[3] ،2005 ص10).

این پژوهش به این منظور انجام شد که بتواند پاسخی برای مسئله فوق الذکر بیابد و ابزاری که در این پژوهش مورد استفاده قرار خواهد گرفت پرسشنامه می باشد.

اهمیت و ضرورت تحقیق

رقابت روزافزون و تغييرات سريع در عرصه فنآوري يکي از ويژگيهاي قطعي و لاينفک دنياي امروز است و همين امر کليه سازمان ها را به طور اعم و سازمان هاي پيشرو را به طور اخص وادار نموده تا نسبت به دستيابي به مزيت رقابتي پايدار اهتمام ويژه اي را مصروف نمايند.

بدون ترديد برخورداري از منابعي مانند سرمايه، تجهيزات، منابع اوليه مانند معادن و حتي  فن آوري روز در ايجاد و شکل دهي مزيت رقابتي يک يا چند محصول نقش مهمي دارند، اما آنچه که موجب پايداري و دوام اين مزيت خواهد شد بهره گيري از سرمايه عظيم منابع انساني آموزش ديده و ماهر است که بدون حضور آنها، چرخه يک سازمان بسان عمر يک شمع کوتاه و محدود مي گردد.

عنصرکيفيت جوي، تحول خواهي و منش تعالي به همراه خلاقيت و نوآوري از ويژگي هاي سرمايه هاي انساني است چرا که تحول در رشد شاخص هاي کيفي در ساختارفکري سرمايه انساني نهادينه شده است.

يکي از ويژگيهاي منحصر به فرد سرمايه ي انساني، حضور مؤثر و کارآمد در ميدان تحولات و تغييرات سريع و مواجهه با چالش هاي متنوعي است که سازمان ها همه روزه با آن مواجه اند.

در اين عصر مديران موفق آنهايي هستند که به کيفيت محصولات و کيفيت زندگي کاري کارکنان همراه با بهره وري و تغيير و نوآوري در سازمان خود توجه خاصي معمول مي دارند . کارکنان و زيرمجموعه ، از مديران انتظار دارند که براي حفظ سطح کيفيت و ارتقاء آن به منظور معرفي شايسته سازمان خود تلاش نمايند.

بهره وري بعنوان يکي از مفاهيم بنيادين فعاليت هاي روزمره واقتصادي بر دو مفهوم کارآيي واثر بخشي وابسته است . براي درک بهتر اين دومفهوم کل عملياتي که در يک سازمان براي ارائه محصولات يا خدمات انجام مي گيرد را به صورت يک فرآيند واحد در نظر مي گيريم که وروديها( نيروي انساني ، تجهيزات ، مواد اوليه ، روش ها و منابع مالي ) بعد از پردازش به خروجيها که به شکل محصول وخدمات هستند تغيير مي يابند)بماني،1386 :ص 6)

بهره وري عبارت است از استفاده بهينه از منابع سازمان ، اعم از دارايي هاي فکري ، معنوي و فيزيکي(توسلي ،1381: 3)

همانطور که ذکر شد بهره وري به دو مفهوم کارآيي واثر بخشي وابسته است پس لازم است دررابطه با دو مفهوم فوق توضيح مختصري داده شود .

اثر بخشي به معناي تحقق اهداف سازماني است . براي تعيين ميزان اثربخشي بايد شاخص هاي قابل اندازه گيري موجود باشد ، مهمترين شاخص هاي ارزيابي اثر بخشي يک فرآيند عبارت است از کيفيت کالا يا خدمات ارائه شده ، مدت زمان انجام فرآيند وهزينه انجام آن .

کار آيي  عبارت است از نسبت خروجي به ورودي ، در ازاي وروديها هرچه خروجي بيشتري بدست آيد مي توان گفت که منابع بهتر ، مصرف شد ه اند ( بماني،1386 :ص 6)

کارآيي به معناي آکاهي به چگونگي انجام کار وانجام صحيح آن هنگامي بهبود مي يابد که به ازاء هر واحد  ورودي ، خروجي مفيد بيشتري توليد شود (توتل[4]، 1983:ص 11)

در واقع کار آيي نسبي است که برخي جنبه هاي عملکرد واحد را با هزينه هايي که براي انجام آن عملکرد متحمل شده مقايسه مي کند (کمپل[2]،1977 :ص 23).

نظام هاي نوين مديريت، ابزارهاي اصلي در فرآيند توسعه هستند، در اين نظام ها بر استفاده بهينه از منابع ،کشف و به کارگيري منابع جديد براي توليد محصولات و خدمات با کيفيت مطلوب و متناسب با نيازهاي مشتريان و ذينفعان تأکيد مي شود. همانطور که در مطالب فوق  نيز اشاره گرديد رسيدن به بهره وري بالا هدف مهم هر سازماني مي باشد.

5S عبارت است از يک سيستم فکري و عملياتي که با هدف بهبود بهره وري، ارتقاي کيفيت و جلوگيري از اتلاف منابع طراحي مي شود. اين سيستم تلاشي سازمان  يافته براي  انجام  اصلاحات   تدريجي  و مستمر  است  که  با  اجراي  آن بهره وري سازمان افزايش مي يابد.

اهداف

هدف کلی

بررسی رابطه پنج اس و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

اهداف جزئی

بررسی رابطه بین  ساماندهی و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

بررسی رابطه بین توانمندی نظم و ترتيب و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

بررسی رابطه بین توانمندی استانداردسازي و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

بررسی رابطه بین توانمندی پاكيزه سازي و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

بررسی رابطه بین توانمندی انضباط و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند

فرضیه های تحقیق

فرض اول: بین ساماندهی و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند رابطه معنا داری وجود دارد.

فرض دوم: بین توانمندی نظم و ترتيب و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند رابطه معنا داری وجود دارد.

فرض سوم: بین توانمندی استانداردسازي و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند رابطه معنا داری وجود دارد.

فرض چهارم: بین توانمندی پاكيزه سازي و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند رابطه معنا داری وجود دارد.

فرض پنجم: بین توانمندی انضباط و اثربخشی کارکنان اداره برق شهرستان بیرجند رابطه معنا داری وجود دارد.

سؤالات

سؤالات اصلی

– آیا رابطه ای بین اجرای نظام آراستگی محیط کار 5S و بهره وری سازمانی وجود دارد؟

– آیا اختلاف معناداری بین مرکز استان و شهرستانها در رابطه با اجرای نظام آراستگی محیط کار5S و بهره وری سازمان وجود دارد.

 

دانلود پایان نامه ارشد : بررسی نقش تبلیغات و ترفیع فروش در ...

دانلود پایان نامه:بررسی تأثیر بانکداری الکترونیکی بر جذب منابع ارزان قیمت بانکی ...

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 19 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:25 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد : بررسی نقش تبلیغات و ترفیع فروش در ...

 

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

فصل1 : کلیات پژوهش

1-1. مقدمه. 2

1-2. بیان مسأله. 2

1-3. اهمیت و ضرورت پژوهش… 6

1-4. فرضيه‌ها 7

1-5. اهداف پژوهش… 7

1-6. پرسش‌های پژوهش… 9

1-7. متغیرهای پژوهش… 9

فصل2 : مبانی نظری پژوهش

2-1. مقدمه. 16

2-2. برند. 17

2-3. اعتماد به برند. 22

2-4. ارزش ويژه برند. 23

2-5. پارامترهای موثر بر ارزش ویژه برند. 25

2-6. دانش برند. 38

2-7. وفاداری به برند. 39

2-8. رابطه با برند. 40

2-9. برند و مشخصه های آن. 40

2-10. برندسازی.. 42

2-11. ویژگی های یک برند خوب.. 43

2-12. آميزه بازاريابي.. 48

2-13. آمیخته تبلیغات.. 48

2-14. سوابق مرتبط.. 49

فصل3 : روش پژوهش

3-1. مقدمه. 53

3-2. روش پژوهش… 53

3-3. جامعه آماری.. 55

3-4. نمونه آماری و روش نمونه گیری.. 55

3-5. ابزار گردآوری داده‏ها 56

3-6. اعتبار و روایی.. 56

3-7. متغیرهای تحقیق، نحوه اندازه‏گیری آن ها و مدل های آماری جهت آزمون فرضیات.. 57

3-7-1. متغیرهای مستقل.. 57

3-7-2. متغیر اصلی یا وابسته. 57

3-8. چگونگی جمع‏آوری داده‏ها 58

3-9. روش‏های آماری.. 58

3-10. روش تجزیه و تحلیل اطلاعات.. 59

فصل4 : تجزیه و تحلیل یافته ها

4-1. مقدمه. 60

4-2. توصیف داده‏ها 61

4-2-1. وضعیت آزمودنی‏ها بر حسب نوع فروشگاه 61

4-2-2. وضعیت آزمودنی‏ها بر حسب جنسیت… 62

4-3. تحلیل داده‏ها 63

4-3-1. بررسی نرمال بودن داده‏ها 64

4-3-2. ادراک مشتری از هزینه تبلیغات بر کیفیت ادراک شده تاثیر معنی‏داری دارد. 65

4-3-3. ادراک مشتری از هزینه تبلیغات بر شناخت برند تاثیر معنی‏داری دارد. 67

4-3-4. ادراک مشتری از هزینه تبلیغات بر تداعی برند تاثیر معنی‏داری دارد. 69

4-3-5. نگرش افراد نسبت به تبلیغات بر کیفیت ادراک شده تاثیر معنی‏داری دارد. 71

4-3-6. نگرش افراد نسبت به تبلیغات بر شناخت برند تاثیر معنی‏داری دارد. 72

4-3-7. نگرش افراد نسبت به تبلیغات بر تداعی برند تاثیر معنی‏داری دارد. 74

4-3-8. ادراک مشتری از ترفیعات پولی بر کیفیت ادراک شده تاثیر معنی‏داری دارد. 76

4-3-9. ادراک مشتری از ترفیعات پولی بر تداعی برند تاثیر معنی‏داری دارد. 78

4-3-10. ادراک مشتری از ترفیعات غیرپولی بر کیفیت ادراک شده تاثیر معنی‏داری دارد. 80

4-3-11. ادراک مشتری از ترفیعات غیرپولی بر تداعی برند تاثیر معنی‏داری دارد. 81

4-3-12. شناخت برند بر کیفیت ادراک شده تاثیر معنی‏داری دارد. 83

4-3-13. شناخت برند بر تداعی برند تاثیر معنی‏داری دارد. 85

4-3-14. کیفیت ادراک شده بر وفاداری مشتریان تاثیر معنی‏داری دارد. 87

4-3-15. تداعی برند بر وفاداری مشتریان تاثیر معنی‏داری دارد. 89

فصل5 : نتیجه گیری

5-1. مقدمه. 92

5-2. بحث در یافته‏ها 93

5-3. پیشنهادهای تحقیق.. 97

5-3-1. پیشنهادهای کاربردی.. 97

5-3-2. پیشنهادهای پژوهشی.. 98

5-4. محدودیت‏های تحقیق.. 99

منابع. 99

پیوست    100

 • مقدمه

امروزه سازمان‏ها با رقابتي شدن بازارها و تغييرات پيوسته محيط، به اين واقعيت پي برده‏اند كه ديگر مانند گذشته با يك نظام اقتصادي رو به گسترش و بازارهاي در حال رشد روبرو نيستند. لذا هر مشتري ارزش ويژه خود را دارد و براي به دست آوردن سهم بيشتري از بازار بايد مبارزه كرد. گرچه بازاريابان تا ديروز تنها در انديشه يافتن مشتريان جديد بودند ولي در ديدگاه امروز، بازاريابي يعني كشف يك نياز، تلاش در جهت برآورده كردن آن و استمرار در تلاش. امروزه متعهد كردن مشتري جايگاه ويژه‏اي پيدا كرده و رشد دادن مشتري يعني توجه به رضايت‏مندي، ارتباط موثر با وي و سنجش كيفيت از ديدگاه وي كه باعث مي‏شود مشتريان يك سازمان در داخل همكار و در خارج از سازمان حامي و طرفدار سازمان باشند. لذا فقط مشترياني كه احساس تعلق خاطر و تعلق قلبي پيدا كرده و سودآوري و عمر طولاني دارند براي سازمان‏ها سرمايه به شمار مي‏روند (تقي زاده، 1390).

در بازاريابي مصرف كننده، برندها غالباً نقطه آغاز تمايز بين پيشنهادهاي رقابتي بوده‏اند، به طوري كه در موفقيت سازمان‏ها مي‏توانند حياتي باشند. لذا بسيار مهم است كه مديريت برندها به صورت استراتژيك انجام گردد (فراهانی، 1392).

 

 • بیان مسأله

یک برند قوی می‏تواند ارزشمندترین دارایی یک موسسه تجاری محسوب شود، زیرا باعث می‏شود سازمان حاشیه سود بیشتر، کانال‏های همکاری بهتر و هم چنین مزایای دیگر را به دست آورد (یوو و همکاران، 2001). به همین دلیل ارزش ویژه برند از سال 1980 تبدیل به یک مفهوم مهم در بازاریابی شد. ارزش ویژه برند تجاری مطلوبیت نهایی یا ارزش افزوده‏ای است که یک محصول به واسطه نام تجاری مانند کوکاکولا، ایجاد می‏کند. ارزش ویژه برند تجاری همانند یک دارایی برای شرکت محسوب می‏گردد که گردش وجوه کسب و کار را افزایش می‏دهد ارزش ویژه برند تجاری یک مفهوم چند بعدی است که با تقویت ابعادش می‏توان آن را افزایش داد، این ابعاد عبارتند از آگاهی، کیفیت درک شده، وفاداری و تداعی‏ها.

از سوی دیگر هر فعالیت بازاریابی بر روی ارزش ویژه برند تجاری تأثیرگذار است و نیز اینکه عناصر آمیخته بازاریابی به دلیل اینکه ازجمله عوامل قابل کنترل در اختیار مدیران و تصمیم‏گیران شرکت هستند، در صورتی که بتوان ارتباط بین این عناصر را با ارزش ویژه برند تجاری و بخصوص ابعاد آن بدست آورد، تصمیم‏گیران شرکت براحتی می‏توانند در خصوص چگونگی بکارگیری عناصر آمیخته بازاریابی، تصمیم‏گیری نمایند تا بتوانند به حداکثر ارزش ویژه برند تجاری و در نهایت سودآوری پایدار شرکت دست یابند.

ارزش ويژه برند تفاوت قيمتي را كه يك برند قوي در فروش خود در مقايسه با يك برند متوسط جذب مي كند، نشان مي‏دهد. به علاوه ارزش ويژه برند با پشتيباني از ارزش مشتريان، به طور غير مستقيم ارزش شركت را افزايش مي‏دهد. ارزش ويژه برند و ارزش مشتري منتقل كننده ارزش به شركت‏اند از طريق بالا بردن اثربخشي و كارايي برنامه ها ي بازاريابي، وفاداري به برند، قيمت و حاشيه سود، توسعه برند، اهرم تجاري و مزيت رقابتي (آكر، 1991 ). اگر چه برند به صورت آشكارا براي سازمان و شركت ارزش آفريني مي‏كند، اما ريشة اين ارزش در مشتري قرار دارد (کلر، 2001). در حقيقت، ارزش ويژة برند مبتني بر مشتري، تعيين كنندة ارزش واقعي برند است (ديوانداري، 1390). ارزش ويژة برند مبتني بر مشتري، عبارت است از تاثيرات مختلف شناخت برند بر پاسخ مشتري به فعاليت‏هاي برند. در اين تعريف، سه مفهوم كليدي “پاسخ‏هاي متمايز”، پاسخ ناشي از شناخت برند” و “پاسخ مشتري به فعاليت‏هاي برند” در رابطه با ارزش آفريني برند آشكار است (كلر، 2008). بنابراين، مي‏توان بيان داشت كه تمام انواع فعاليت‏هاي سازماني، بر شناخت برند اثرگذار بوده و اين تغييرات شناخت برند، بر پاسخ‏ها منعكس مي‏شود. همچنين موفقيت بلند مدت برند سازمان، توسط تجارب حاصل از فعاليت‏هاي كوتاه مدت بازاريابي تحت تاثير قرار مي‏گيرد.

كلر (2001)  ارزش برند از ديدگاه مشتري را واكنش مشتري به استراتژي هاي بازاريابي هنگامي كه مشتريان از نام و نشان تجاري متنوعي آگاهي دارند، مي‏داند. با وجود اينكه اهميت بازاريابي در جهت توسعة مؤسسات مختلف به صورت عملي و تجربي همواره مورد تأكيد بوده اين مسئله در فضاي كسب و كارهاي ورزشي كشور همواره مورد غفلت واقع شده است، اين در حالي است كه توسعة بازاريابي در مؤسسات ورزشي مي‏تواند عملكرد آنها را به طور چشمگيري بهبود بخشد و موجب توانمندي جامعة ورزش و جلوگيري از اتلاف وقت و هزينه با درك نياز و خواسته‏هاي مخاطبان و در نتيجه عايدي بيشتر براي سازمان، پاسخگويي و ابتكار عمل در سازمان، شناخت رقبا و پيشي گرفتن از رقبا شود. همچنين بازاريابي مي‏تواند بر افزايش نرخ سهام، استخدام اعضا بيمه و جذب و افزايش درآمد ورزشكاران و عواملي از اين  دست نيز تأثير بگذارد (آقازاده و همکاران، 1387).

امروزه بازاريابي براي سازمان‏هاي غيرتجاري از جمله سازمان هاي ورزشي به منزلة روش و وسيله‏اي براي ارتباط با مردم است (قيامي راد و محرم زاده، 1388). با اين نگرش جديد در بازاريابي ديگر نمي‏توان محصول را تنها به اشياي فيزيكي محدود ساخت، بلكه هر چيزي به صورت خدمت قابل ارائه يا نياز قابل برآورده شدن را مي‏توان محصول قلمداد كرد كه شامل افراد، سازمان‏ها، خدمات، مكان‏ها و عقايد است (اتقياء، 1380 ). آميخته بازاريابي در برگيرنده فعاليت‏هاي عملي و پشتيباني اصلي سازمان نسبت به ديگر اقدامات مانند: مديريت اتخاذ راهبردها، بخش بندي بازار هدف، موقعيت‏يابي و توجه به محيط به شمار مي‏رود و همين عناصر و متغيرها هستند كه مستقيماً به بازار، مشتري و مصرف‏كننده مربوط و مرتبط مي‏شوند (حسيني، 1387).

 

پایان نامه ارشد : بررسی میزان تأثیر هوشمندی رقابتی بر وفاداری مشتریان

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی رابطه پنج اس و اثربخشی کارکنان اداره برق ...

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 20 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:25 نظرات ()

دانلود پایان نامه:بررسی تأثیر بانکداری الکترونیکی بر جذب منابع ارزان قیمت بانکی ...

دانلود پایان نامه:بررسی تأثیر بانکداری الکترونیکی بر جذب منابع ارزان قیمت بانکی ...

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

فهرست مطالب

 

فصل اول: کلیات تحقیق… 0

1-1- مقدمه. 1

1-2- بيان مساله. 1

1-3- اهميت موضوع. 2

1-4- مدل تحقیق.. 4

1-5- اهداف.. 4

1-6- فرضيه هاي تحقيق.. 5

1-7- قلمرو تحقيق.. 5

1-8- تعاریف نظری وعملیاتی.. 6

فصل دوم:ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق… 7

2-1- مقدمه. 8

2-2- چگونگي پيدايش نظام بانكداري در جهان و سير تكاملي آن.. 9

2-2-1- تاريخچه و چگونگي پيدايش بانكداري.. 9

2-2-2- تاريخچه پيدايش بانكداري الكترونيكي. 10

2-2-2-1- دوره اول: اتوماسيون پشت باجه. 10

2-2-2-2- دوره دوم : اتوماسيون جلوي باجه. 11

2-2-2-3- دوره سوم : متصل كردن مشتريان به حسابهايشان. 12

2-2-2-4- دوره چهارم : يكپارچه‌سازي سيستمها و مرتبط كردن مشتري با تمامي عمليات بانكي. 13

2-2-3- مقايسه بانكداري سنتي با بانكداري الكترونيكي. 15

2-2-4- مزايا و ويژگيهاي بكارگيري بانکداری الكترونيكي. 17

2-2-4-1- امنيت.. 17

2-2-4-2- سرعت.. 17

2-2-4-3- آسان بودن و سادگي. 17

2-2-4-4- هزينه كم. 17

2-2-4-5- كاهش اشتباهات انساني. 18

2-2-4-6- بهره‌وري و كارايي. 18

2-2-4-7- بهبود مديريت وجوه و نقدينگي. 18

2-2-4-8- بهبود روابط با مشتريان. 19

2-2-5- انواع سيستم‌هاي انتقال الكترونيكي وجوه 19

2-2-5-1- بانكداري الكترونيكي مصرف‌كننده (در سطح مشتري) 19

2-2-5-2- بانكداري الكترونيكي بين بانكي. 23

2-2-5-3- كارت‌هاي پلاستيكي (بانكي) در بانكداري الكترونيكي. 25

2-2-5-4- معماري سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي. 26

2-2-5-5- ويژگيهاي سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي مناسب.. 27

2-2-5-6- عناصر اصلي سيستم پرداخت الكترونيكي. 29

2-2-5-7- زيرساخت‌هاي فناوري سيستم پرداخت الكترونيكي. 29

2-2-5-8- زيرساخت‌هاي قانوني لازم براي سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي. 29

2-2-5-9- زيرساخت‌هاي امنيتي سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي. 30

2-2-5-10- مكانيزم‌هاي پرداخت در سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي. 31

2-3- شاخه‌های بانکداری الکترونیک… 32

2-3-1- بانک‌داری اینترنتی. 32

2-3-2- بانک‌داری مبتنی بر تلفن همراه و فناوری‌های مرتبط با آن. 34

2-3-3- بانک‌داری تلفنی. 35

2-3-4- بانک‌داری مبتنی بر دستگاه‌های خودپرداز 35

2-3-5- بانک‌داری مبتنی بر پایانه‌های فروش.. 36

2-3-6- بانک‌داری مبتنی بر شعبه‌های الکترونیکی. 36

2-3-7- خدمات داده به کمک سیم کارت.. 37

2-4- منابع بانک ها 39

2-5-الگوی تحلیلی تحقیق.. 40

فصل 3: روش شناسی تحقیق… 63

3-1- مقدمه. 63

3-2- نوع تحقيق.. 64

3-3- روش تحقيق.. 65

3-4- جامعه‌ي آماري و نمونه‌ي آماري.. 65

3-4-2- روش نمونه گيري.. 66

3-4-3- تعيين حجم نمونه. 66

3-5- ابزارهاي جمع‌آوري داده ها 67

3-5-1- مطالعات کتابخانه اي.. 68

3-5-2- پرسشنامه. 68

3-6- آزمون پايايي و روايي پرسشنامه. 69

3-6-1- روايي ابزار اندازه گيري.. 69

3-6-2- پايايي ابزار اندازه گيري.. 70

3-6-3- محاسبه پايايي پرسشنامه ها 70

3-7- روش هاي مورد نظر براي تجزيه و تحليل اطلاعات و آزمون فرضيه ها 53

فصل 4:تجزیه و تحلیل داده ها و آزمون فرضیه ها 56

4-1- مقدمه. 63

4-2- توصيف اطلاعات زمينهاي و جمعيت شناختي.. 64

4-2-1- توزيع پاسخ دهندگان بر پايه جنسيت.. 64

4-2-2- توزيع پاسخ دهندگان بر مبناي سن. 65

4-2-3- توزيع پاسخ دهندگان بر پايه تحصيلات.. 66

4-2-4- توزيع پاسخ دهندگان بر پايه سابقه استفاده از خدمات بانک صادرات.. 67

4-2-5- توزيع پاسخ دهندگان بر مبناي میزان آشنایی با خدمات الکترونیکی بانک صادرات.. 68

4-3- بررسي فرضيه هاي تحقيق.. 70

4-3-1- فرضیه اصلی: بین میزان استفاده از بانکداری الکترونیک و افزایش منابع ارزان قیمت بانک صادرات رابطه وجود دارد. 71

4-3-1-1- فرضیه فرعی1: بین میزان استفاده از تلفن بانک و افزایش منابع ارزان قیمت بانک رابطه وجود دارد. 72

4-3-1-2- فرضیه فرعی2: بین میزان  استفاده از همراه بانک و افزایش منابع ارزان قیمت بانک رابطه وجود دارد. 73

4-3-1-3- فرضیه فرعی3: بین میزان استفاده از تاثیر خدمات پایانه های فروش و افزایش منابع ارزان قیمت بانک رابطه وجود دارد. 74

4-3-1-4- فرضیه فرعی4: بین میزان  استفاده از اینترنت بانک و افزایش منابع ارزان قیمت بانک رابطه معناداري وجود دارد. 75

4-3-1-5- فرضیه فرعی5: بین میزان  استفاده از خدمات USSD و ه افزایش منابع ارزان قیمت بانک صادرات رابطه معناداري وجود دارد. 76

4-4- آزمون رتبه هاي دبليو کندال. 78

فصل پنجم: نتایج و پیشنهادات تحقیق… 68

5-1- مقدمه. 82

5-2- خلاصه يافته هاي توصيفي پرسشنامه کارکنان و مديران.. 83

5-3- بررسي نتايج فرضيه ها و بحث درباره آن ها 84

5-4- پيشنهادهاي اجرايي.. 86

5-5- محدوديت‌هاي تحقيق.. 88

5-6- پيشنهادهايي براي محققين آينده. 90

فهرست منابع و ماخذ.. 91

فهرست جداول

جدول (2-1): مقایسه بانکداری نوین و سنتی.. 16

جدول (2-2): الگوي تحليلي.. 43

جدول (3-1): چارچوب نظري تحقيق.. 50

جدول (3-2): بررسي پايايي پرسشنامهها 53

جدول (4-1): توزيع پاسخ دهندگان بر پايه جنسيت.. 57

جدول (4-2): توزيع پاسخ دهندگان بر پايه سن افراد. 58

جدول (4-3): توزيع پاسخ دهندگان بر پايه تحصيلات.. 59

جدول (4-4): توزيع پاسخ دهندگان بر پايه سابقه استفاده از خدمات بانک صادرات.. 60

جدول (4-5): توزيع پاسخ دهندگان بر پايه میزان آشنایی با خدمات الکترونیکی بانک صادرات.. 61

جدول (4-6): آزمون کلموگروف-اسمیرنوف.. 63

جدول (4-7): نتایج One-Sample Statistics. 63

جدول (4-8): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 64

جدول (4-9): نتایج One-Sample Statistics. 64

جدول (4-10): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 64

جدول (4-11): نتایج One-Sample Statistics. 64

جدول (4-12): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 65

جدول (4-13): نتایج One-Sample Statistics. 66

جدول (4-14): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 66

جدول (4-15): نتایج One-Sample Statistics. 66

جدول (4-16): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 66

جدول (4-17): نتایج One-Sample Statistics. 67

جدول (4-18): نتايج آزمون تک نمونه t- One-Sample Test 67

جدول (4-19): آزمون کولموگوروف- اسميرنوف.. 67

 

فهرست اشکال

شکل (3-1): رابطه بين جامعه و نمونه آماري.. 46

فهرست نمودار

نمودار 4. 1: توزيع پاسخ دهندگان بر پايه جنسيت.. 57

نمودار 4. 2: توزيع پاسخ دهندگان بر پايه سن افراد. 58

نمودار 4. 3: توزيع پاسخ دهندگان بر پايه تحصيلات.. 59

 

چکيده

پژوهش حاضر با هدف بررسی تأثیر بانکداری الکترونیکی بر جذب منابع ارزان قیمت بانکی در بانک صادرات شهر قائن انجام گرفته، که با توجه به هدف کاربردی و از نظر شیوه­های اجرا، توصیفی ـ پیمایشی است و از مشتریان تعداد 278 نفر به روش تصادفی ساده به عنوان نمونه­ی آماری انتخاب شدند. ابزار گردآوری داده­ها، پرسشنامه­ی محقق ساخته بود که داده­های آماری با استفاده از نرم افزار­هاي اکسل و SPSS مورد تجزيه و تحليل قرار گرفتند. نتايج آزمون کولموگروف-اسميرنوف، توزيع نرماليته داده­ها را نشان داد و بنابراين براي بررسي فرضيه­هاي تحقيق، آزمون­هاي پارامتريک صورت گرفت. در اين پژوهش از آزمون تی براي تجزيه و تحليل داده­ها و آزمون فرضيات بهره گرفته شده وبه بررسي ميزان تأثير­گذاري هر يک از متغيرهاي مستقل با در نظر گرفتن ساير متغير­هاي مستقل بر متغير وابسته پرداخته­ شد و در نهايت بر طبق هدف تحقيق براي شناسايي و رتبه­بندي ابعاد بانکداری الکترونیکی و نيز براي سنجش ميزان توافق رتبه­بندي­ها در بين پاسخگويان، از آزمون رتبه­هاي دبليو کندال، که شکل نرمال شده آزمون فريدمن مي­باشد، استفاده شد. نتایج پژوهش حاکی از آن است که تاثیر معنادار مثبتي بين بانکداری الکترونیکی و جذب منابع ارزان قیمت بانکی در بانک صادرات شهر قائن، وجود دارد.

 

واژگان کليدي: بانکداری الکترونیکی، منابع ارزان قیمت بانکی، بانک

 

فصل اول

کلیات پژوهش

 • مقدمه

از ويژگي‌هاي قرن حاضر، توسعه اعجاب آور تكنولوژي  ارتباطات و اطلاعات و بكارگيري آن جهت افزايش سرعت و كيفيت در ارائه خدمات مي‌باشد ضمن این که بخش خدمات در حدود 20 درصد کل تجارت جهانی را تشکیل می دهد و در طی15 سال گذشته، مانند تجارت کالا از رشد سریع 5/8 درصدی برخوردار بوده است (unktad , 2001, p. 154).  اين پيشرفت‌، بانكداري را نيز تحت تأثير شديد خود قرار داده و باعث تغييرات عمده‌اي در اين صنعت گرديده است. سرعت توسعه صنعت انفورماتيك باعث ايجاد تغييرات عمده‌اي در شكل پول و سيستم‌هاي انتقال منابع در عرصه بانكداري گرديده و مفاهيم جديدي از بانكداري تحت عنوان بانكداري الكترونيكي ظهور يافته است (حسن‌زاده & پورفرد, 1382, ص. 7).

بنابراین در فصل اول به کليات موضوع و نحوه شکل گيري طرح مسأله در باب بانکداری الکترونیکی و عوامل موثر در آن پرداخته شده است. پس از بيان مسأله و تشريح ابعاد موضوع به بيان هدف تحقيق و فرضيه­ها پرداخته شده است، و در انتها نيز با تعريف مفاهيم و واژگان ضروري فصل اول به اتمام مي­رسد.

 

 • بيان مساله

تمام سازمانها، بخصوص بانک ها به دنبال جذب و افزايش رضايت مشتري  هستند، تا از این طریق به منابع مالی بیشتری دست پیدا کرده و هکچنین منابع مالی بیشتری به گردش در بیاورند؛ اين مساله به خصوص در بانكها كه وابستگی دائم با مشتريان دارند اهميت ویژه ای دارد و از طرفي رقابت در بين بانك ها و مؤسسات قرض الحسنه و سایراشکال جذب منابع پولی رو به افزايش است، لذا ايجاد مزيت رقابتي براي بقاي بانك ها لازم وضروري به نظر میرسد. خدمات نوين بانكي كه ارتباط بسيار نزديكي با تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات دارد از جمله  عوامل بسيار مهم در ايجاد مزيت رقابتي براي بانك ها، جذب منابع بیشتر و رضایتمندی مشتریان آنها است (علي محمدي, 1381, ص. 34). منظور از خدمات نوین بانکی که در این تحقیق مورد توجه قرار گرفته است اشکالی از بانکداری الکترونیکی است که با هدف جذب منابع ارزان قیمت در بانک های مختلف ارایه می شود. خدمات نوین بانکی ارایه شده در شعب بانک صادرات شامل: عابربانک، جاری طلایی، تلفن بانک، چکفاکس، سامانه پرسش وپاسخ، بانکداری الکترونیک و بانکداری خانگی است. با توجه به اهمیت رضایت مشتریان در عملیات بانکی، کانون توجه مطالعه حاضر برنقش خدمات نوین بانکی در جذب مشتریان و در نتیجه جذب منابع ارزان قیمت با تاکید بر وقت و هزینه کارکنان شعب ارایه دهنده این خدمات است. به عبارت دیگر این پژوهش در صدد پاسخگویی به این سئوال است که خدمات نوین بانکی از قبیل عابربانک، تلفن بانک، جاری طلایی، بانکداری الکترونیک و بانکداری خانگی و…تا چه حد جذب منابع ارزان قیمت و کارایی بانکها را از لحاظ هزینه و زمان به دنبال داشته است؟

 • اهميت موضوع

امروزه شيوه عرضه خدمات در بانكها با گسترش شبكه اينترنت و قابل دسترس بودن آن براي همگان متحول شده است. سيستم انتقال الكترونيكي وجوه از طريق ابزاري همچون كارتها و كدها راه اندازي مي‌شود كه امكان دسترسي آسان به حسابهاي شخصي را فراهم مي‌كند (ونوس & مختاران, 1381, ص. 6). به طور کلی بانکداری 4 دوره را پشت سر گذاشته است. استفاده از مسکوکات، سیستمهای پرداخت کاغذی نظیر چک، سیستمهای پرداخت الکترونیکی نظیر کارتها، پایگاههای اطلاعاتی تحت شبکه اینترنت، مراحلی است که سیستمهای پرداخت در بانكداري طی کرده اند. امروزه اکثر کشورها در دوره سوم و چهارم به سر می برند. به این معنی که بخش اعظم فعالیتهای بانکداری از طریق سیستمهای الکترونیکی و اینترنتی صورت می گیرد. دلیل این امر به افزایش روزافزون تجارت الکترونیک و به کارگیری فناوری ارتباطات و اطلاعات مربوط می شود. با توجه به اينكه مبادلات پولي ومالي جزء لاينفك مبادلات تجاري است، ازاين روهمگام با گسترش حجم تجارت الكترونيكي جهاني، نهادهاي پولي ومالي نيز به منظور پشتيباني وتسهيل تجارت الكترونيك به طورگسترده اي به استفاده از فناوري ارتباطات واطلاعات روي آورده اند. در نتيجه طي چند دهه اخيرسيستمهاي پرداخت الكترونيكي به تدريج درحال جايگزيني با سيستمهاي پرداخت سنتي مي باشند. دراين ميان بانكها نيز با حركت به سوي بانكداري الكترونيك وعرضة خدمات مالي جديد نقش شايان توجهي درافزايش حجم تجارت الكترونيكي داشته اند (كهزادي, 1380, ص. 5). بانکداری الکترونیک یک ابزار ضروری برای بقاست و موجب تغیر بنیادی صنعت بانکداری در کل جهان است. امروزه با کلیک کردن بر روی موس، خدمات بانکی در کمترین زمان به مشتریان ارایه می شود، همچنین مشتریان قادر به انتخاب فروشندگان مختلف برای رفع نیاز های مالی خود هستند به نحوی که بانکداری الکترونیک به یک سلاح راهبردی  برای بانک ها تبدیل شده است (حسن زاده & صادقي, 1382, ص. 27-28).

خدمات بانکداری الکترونیکی به شیوه های گوناگون قابل ارائه است که از جمله آن می توان به: بانکداری الکترونیکی، بانکداری خانگی، بانکداری موبایل، خود پرداز، فروش نقطه ای و بانکداری اینترنتی اشاره کرد.

در پژوهش حاضر با استفاده ازنظریات مدیریت و بهره گیري از یافته هاي تحقیقاتی اندیشمندان و به کمک تحقیقات میدانی در شهر قائن، به بررسی نقش بانکداری الکترونیک بر جذب منابع ارزان قیمت می پردازیم. بدین منظور ابتدا ابعاد بانکداری الکترونیک، را تعریف می کنیم.

سؤال اصلی پژوهش این است که بانکداری الکترونیک چه نقشی در افزایش منابع ارزان قیمت بانک دارد؟

 

 • اهداف تحقيق

هدف اصلي اين پژوهش شناسایی تأثیر بین میزان استفاده از بانکداری الکترونیک در افزایش منابع ارزان قیمت بانک صادرات در شهر قائن، مي­باشد. اين پژوهش با يک رويکرد تلفيقي از ابعاد بانکداری الکترونیک سعي دارد، با توجه به پژوهش­هاي قبلي که در اين زمينه انجام گرفته است، عواملي جديدي را که در تحقيق­هاي پيشين مورد توجه قرار نگرفته­اند را مورد بررسي قرار دهد. بنابراين اهداف کلي زير را مي توان براي اين تحقيق برشمرد:

 • هدف اصلی:

بررسی استفاده از بانکداری الکترونیک برجذب منابع ارزان قیمت بانک

 • اهداف فرعی:

1-بررسی تاثير تلفن بانک بر جذب منابع ارزان قیمت بانک

2-بررسی تاثير  همراه بانک برجذب منابع ارزان قیمت بانک

3-بررسی تاثیر اینترنت بانک برجذب منابع ارزان قیمت بانک

4-بررسی تاثیر خدمات پایانه های فروش برجذب منابع ارزان قیمت بانک.

5- بررسی تاثیر خدمات USSD برجذب منابع ارزان قیمت بانک.

 • فرضيه هاي تحقيق

فرضیه اصلی

 

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی رابطه پنج اس و اثربخشی کارکنان اداره برق ...

پایان نامه ارشد : بررسی نقش گمرک الکترونیک برتوسعه صادرات از دیدگاه ...

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 19 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:24 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد : تصمیمات حمل و نقل یکپارچه

دانلود پایان نامه ارشد : تصمیمات حمل و نقل یکپارچه

عنوان                                              شماره صفحه

چکیده. 1

بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل شهری… 2

ضرورت استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند در مدیریت شهری تهران بزرگ…. 5

معرفی… 6

سابقه. 7

بررسی معایب و مشکلات… 12

نتایج.. 15

گزارش ها 16

معضلات ومشكلات ناشي از حمل ونقل وترافيك…. 16

وضعيت  موجود. 18

تصادفات… 21

افزايش تعداد وسايل نقليه بويژه موتورسيكلت در شبكه تهران.. 22

مديريت پاركنيگ…. 24

تكميل شبكه بزرگراهي وتقاطعهاي غيرهمسطح.. 25

مشكلات مرتبط با كاربري زمين… 25

پيش بيني وضعيت آتي شهر تهران.. 27

بررسي نقش حمل ونقل عمومي در كاهش مشكلات حمل ونقل وترافيك : 27

چرا حمل ونقل عمومي؟. 28

چالش‌های حمل‌ونقل در تهران.. 29

معمول GIS.. 31

پيشنهادات… 33

نتایج.. 36

منابع.. 37

چکیده

روند سریع توسعه شهرنشینی منجر به افزایش تقاضا برای زیرساختها نظیر تأمین آب آشامیدنی، شبکه برق و ایجاد امکانات حمل و نقل و …. گردیده است. عدم کفایت سیستم موجود یا مدیریتهای موازی در بخش مدیریت ترافیک شهری موجب افزایش فاصله بین تقاضا و عرضه امکانات حمل و نقل گردیده است. ترافیک ، افزایش قابل توجه زمان جابه جائی، افزایش تصادفات، آلودگی صدا و نزدیک شدن میزان آلودگی هوا به مرزهای تهدید سلامت انسانی از تبعات سیستم حمل و نقل ناپایدار در مناطق شهری می باشد. پایداری تنها با ایجاد تغییرات در طراحی، الگوهای استفاده و مدیریت وسایل نقلیه حاصل نمی شود بلکه با ید تغییراتی در نحوة تفکر نسبت به شناخت و ارزشیابی راهکارهای ممکن برای حل مشکلات حمل و نقل ایجاد گردد. یک سیستم حمل و نقل پایدار نیازمند فعالیتهایی بیش از کنترل آلودگی هوا، ترافیک یا کاهش مصرف سوخت است و بررسی ها نشان داده است که هیچ راه حل منفردی برای حل مشکلات پیچیده حمل و نقل وجود ندارد و رفع. چنین مشکلی نیازمند یک سازوکار جامع ، پویا و قابل اطمینان است.

مدیریت پایدار حمل و نقل اثرات توسعه حمل و نقل را بر روی کارایی اقتصادی، موضوعات زیست محیطی، مصرف منابع، کاربری اراضی و عدالت اجتماعی مورد توجه قرار می دهد و به کاهش اثرات زیست محیطی، افزایش بازدهی سیستم حمل و نقل و بهبود وضعیت زندگی اجتماعی کمک می کند و هدف آن سیستم افزایش کارآیی و جابه جائی کالاها، خدمات و افراد با حداقل مشکلات دسترسی است . که بدون سازماندهی مجدد استراتژیها، سیاستها و برنام هها قابل دستیابی نخواهد بود واقعیت این است که وضعیت جابه جائی مردم در دنیای امروز نامطلوب است و بدون انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه بدون شک در آینده نزدیک تبدیل به یک بحران خواهد گردید لذا هم کشورهای توسعه یافته و هم در حال توسعه ناگزیر به حرکت بسوی مدیریت پایدار حمل و نقل هستند و برای حل معضلات عدیده ترافیکی در شهرها می بایست مبانی و اصول حمل و نقل پایدار را به عنوان مرکز ثقل برنامه های آتی حمل و نقل مد نظر قرار دهند.

بررسی اثرات متقابل سیاستهای حمل و نقل شهری و توسعه و کاربری زمین رشد روز افزون استفاده از وسائط نقلیه موتوری در حمل و نقل کلانشهرها، در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافتگی ، هماهنگی بین سیاستهای حمل و نقل شهری و سیاستهای توسعه شهر را ایجاب می نماید. در این مقاله سعی گردیده است اثرات متقابل سیاستهای حمل و نقل شهری و سیاستهای توسعه و کاربری زمین مورد بررسی قرار گرفته، استراتژیهای مورد استفاده جهت هماهنگی این دو مقوله در سطح سازمانهای جهانی مورد بررسی قرار می گیرند.

مفهوم توسعه که از آن می توان به تمایل بشر برای تغییرات محیطی و به عبارت امروزین، افزایش قدرت کنترل فرد بر محیط یاد کرد، قدمتی به درازای عمر بشر دارد.

بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل شهری

 مفهوم توسعه که از آن می توان به تمایل بشر برای تغییرات محیطی و به عبارت امروزین، افزایش قدرت کنترل فرد بر محیط یاد کرد، قدمتی به درازای عمر بشر دارد. این مفهوم در برهه کنونی که از آن به نام فرا ارتباطات یاد می شود اهمیت مضاعفی می یابد چراکه گسترش و توسعه ارتباطات و دانش های بنیادین همراه با رشد فزاینده شهرنشینی لزوم ارایه تعاریف جدید از زندگی بشری و مختصات این سبک زندگی را دو چندان می کند در این میان بی شک حمل و نقل و ارایه راهکارهای توسعه پایدار حمل و نقل در کلان شهرهایی چون تهران در صدر مباحث شهرنشینی گرفته و طبیعی است که با این پیش درآمد مطالعات کلانی نیز در این حوزه ها از سوی ارگان های شهری، پژوهشگران و محققان و دانشگاه ها صورت می گیرد. به ویژه آن که رشد بی رویه جمعیت و شهرنشینی در شهرهای بزرگی چون تهران از آمار رو به رشدی برخوردار بوده و راهکارهای موثری برای حل این مساله مهم در کشور تدوین نشده است.

 

شهرنشینی بی رویه و گسترش پرشتاب پدیده شهرنشینی در بسیاری از شهرهای کشورباعث به وجود آمدن پدیده هایی همچون حاشیه نشینی، زاغه نشینی، تکدی گری، تشکیل شهرهای خوابگاهی، افزایش بیکاری و بزهکاری و مشکلات و ناسازگاری های فرهنگی شده و واز همه مهمتر مشکلات زیادی را در نحوه ارایه خدمات حمل و نقلی پدیدار ساخته است. یکی از ستون های اصلی آنچه توسعه پایدار نامیده می شود ایجاد سامانه ترابری پایدار است. تهران امروز شهری است سردرگم در مباحث کلان ترافیک و حمل و نقل که به تازگی گام های علمی و بنیادین برای رفع این مشکلات از سوی شهرداری و شورای شهر تهران آغاز شده است.

 تهیه و تدوین طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تهران را شاید بتوان مقدمه ای برای حرکت های علمی و قابلیت الگوبرداری برای دیگر کلان شهرهای ایران را داشته باشد، به شمار آورد. طرحی که منطبق با سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران سال ۱۴۰۴ پیش بینی و تهیه شده است بررسی های لازم جهت تهیه طرح جامع ترافیک تهران در سال ۱۳۸۵ و با تشکیل کارگروه های تخصصی و بر پایه مستندات و پایگاه های اطلاعاتی جامع سالهای گذشته ترافیک شهر تهران و اطلاعات به هنگام شده در زمینه تقاضا و عرضه در شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک تهران وبا بکارگیری ابزارهای کارآمد در زمینه مدلسازی انجام گردید که در نهایت توسط شهردار تهران در قالب لایحه “طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تهران” به شورای اسلامی شهر تهران ارائه و در یکصد و ششمین جلسه رسمی این شورا مصوب گردید.

 طرح شبکه قطار شهری، اتوبوسرانی و مینی بوسرانی و تاکسیرانی ون، بهینه سازی جریان ترافیک در معابر شهری از طریق اعمال مدیریت و ترافیک، طرح ارتقای فرهنگ ترافیک، فراهم کردن سیستم حمل و نقل یکپارچه و توسعه سیستم های حمل و نقل عمومی کارا با ارتقای سطح سرویس آنها، کاهش تقاضای سفر سواره و افزایش سهم نقلیه عمومی اعم از قطار شهری، اتوبوسرانی و سایر سیستم های حمل و نقل عمومی، افزایش سهم سفرهای غیرموتوری مانند پیاده روی و دوچرخه سواری با توجه به سازگاری آنها با محیط زیست، ارتقای ایمنی سیستم حمل و نقل شهری و جلب اعتماد شهروندان نسبت به وسایل نقلیه عمومی از جمله اهداف تاکید شده در این طرح است.

هم چنین در این طرح وی سهم تعیین شده برای قطار شهری ۳۰ درصد، برای اتوبوس ۲۲ درصد، مینی بوس ۳ درصد و تاکسیرانی ۲۰ درصد ذکر شده که با این پیش مقدمه باید از متروی تهران به عنوان پایلوت و محور حمل و نقل شهری تهران یاد کرد. بر اساس این طرح تا افق ۱۴۰۴،۴۶۰ کیلومتر در ۱۵ خط سیستم ریلی باید در تهران احداث شود که ۳۸۰ کیلومتر آن درون شهری خواهد بود.در بخش اتوبوسرانی ۴۰۰ خط با حضور ۱۱ هزار دستگاه با ظرفیت جابجایی ۲۲ درصدی سفرهای درون شهری و توسعه ۱۵۰ کیلومتری خطوط تندرو به همراه ۱۲ پایانه چند منظوره درون شهری باید احداث شود. تحقق اهداف درج شده در طرح جامعه ترافیک به یقین تهران را دارای حمل و نقل پیشرفته شهری خواهد نمود و این ایده ای است که اکنون به جدیت از سوی شهرداری تهران دنبال می شود. تاکید بر راه اندازی زمان بندی شده پروژه هایی چون تونل توحید را باید در همین راستا تلقی کرد.

 

پایان نامه ارشد : بررسی نقش گمرک الکترونیک برتوسعه صادرات از دیدگاه ...

پایان نامه ارشد : چالشهای برنامه ریزی مدیریت استراتژیک منابع انسانی (SHRM) ...

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 15 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:23 نظرات ()

پایان نامه ارشد : چالشهای برنامه ریزی مدیریت استراتژیک منابع انسانی (SHRM) ...

 

واژگان کلیدی: مدیریت استراتژیک منابع انسانی، فرهنگ، رهبری

 

فهرست مطالب

عنوان                 شماره صفحه

فصل اول. 1

1-1 مقدمه. 2

1-2 بیان مساله. 3

1-4 اهداف تحقیق: 4

1-6 مدل مفهومی: 5

1-7 فرضیات تحقیق.. 5

1-8 محدودیت های پژوهش : 6

1-9 تعریف اصطلاحات: 6

مدیریت استراتژیک منابع انسانی: 6

فصل دوم. 7

2-1 ادبیات تحقیق: 8

2-1-1مقدمه ای از سير تكاملي SHRM  در ایران: 8

2-2 تاریخچه  مدیریت استراتژیک منابع انسانی: 8

2-3دلایل عدم وجود SHRM  در ایران: 10

2-4 نقش مدیریت استراتژیک منابع انسانی در موفقیت سازمانی: 11

2-5 چالشهاي پيش روی  SHRM در ایران: 11

ب: فرهنگ مدیریتی در سازمانها 12

تحقیقات انجام شده در خارج. 13

فصل سوم. 19

3-1 روش شناسی و نوع تحقیق.. 20

3-2 جامعه آماری  پژوهش… 20

3-3 حجم نمونه و روش نمونه گيری.. 20

3-4 روش گردآوری داده ها: 20

3-5 پایایی پرسشنامه: 20

فصل چهارم. 21

4-1 تجزیه و تحلیل پژوهش: 22

4-1-1 تجزیه وتحلیل داده ها 22

فصل پنجم. 24

5-1 مقدمه : 25

5-2 تحلیل یافته ها : 25

بحث و تفسیر : 25

5-3 نتیجه گیری و پیشنهادات: 26

پرسشنامه. 28

فهرست منابع: 31 

1-1 مقدمه

برنامه‌ريزي نيروي انساني (HRP)، عرضه و تقاضاي آتي سازمان براي كاركنان را به‌طور منظم پيش‌بيني مي‌كند. با تخمين تعداد و نوع كاركناني كه مورد‌نياز است، واحد منابع انساني مي‌تواند جذب، گزينش، آموزش، و برنامه‌ريزي شغلي و ساير فعاليت‌هاي ديگر را بهتر برنامه‌ريزي كند. برنامه‌ريزي نيروي انساني كه برنامه‌ريزي اشتغال نيز ناميده مي‌شود، به واحد منابع انساني امكان مي‌دهد تا سازمان را در زمان درست با افراد مناسب مجهز كند. نیاز به تفکر استراتژيک در مديران و رهبران سازمان برای رويارويی با چالش‌های فرارو به ويژه در حوزة برنامه‌ريزی، دست اندرکاران متخصص را بر آن داشته تا به برنامه‌ريزي نيروی انسانی با ديدی استراتژيک نگاه کنند. برنامه‌ريزي مدیریت استراتژیک منابع انسانی (SHRP) رويکردی جامع و ساختار يافته به ارزيابی نيازهای فعلی و بلند مدت نيروی انسانی سازمان‌ و برنامه‌ريزی برای پاسخگويی به آنها است.

 

دانلود پایان نامه ارشد : تصمیمات حمل و نقل یکپارچه

پایان نامه ارشد : بررسی وشناسائی معیارهای بخش بندی بازار بر اساس ...

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 18 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:23 نظرات ()

پایان نامه ارشد : بررسی نقش گمرک الکترونیک برتوسعه صادرات از دیدگاه ...

پایان نامه ارشد : بررسی نقش گمرک الکترونیک برتوسعه صادرات از دیدگاه ...

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

جهانی شدن بازار ها، یکپارچگی اقتصاد جهانی، رقابت شدید، عدم اطمینان، ناپایداری محیط تجارت در سطح جهان الزامات نوینی را برای کشورهایی که علاقمند به بقاء و رقابت در محیط پیچیده و ناپایدار اقتصاد جهانی هستند، پدید آورده اند. این الزامات در بر گیرنده ی مواردی همچون استفاده از ابزارها، تکنولوژی ها و روش های جدید برای انجام فعالیت های تجاری از جمله صادرات است. با توجه به اینکه به زعم برخی از صاحبنظران، اقتصا د آینده اقتصاد شبکه محور خواهد بود، برخورداری  از توانمندی های همچون توان صادرات به روش الکترونیکی برای حضور موفق در چنین اقتصادی ضرورت دارد.

در این تحقیق تأثر کاربرد نقش گمرک الکترونیک برتوسعه صادرات از دیدگاه کارشناسان وصادرکنندگان مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه گیری و پیشنهادات لازم ارائه گردیه است. در این تحقیق ضمن مرور ادبیات نظری تحقیق، به تبیین موضوع و روش تحقیق پرداخته است.

برای اجرای پژوهش مطالعه کتابخانه ای مورد پشتیبانی قرار گرفته، استفاده شده است. جامعه اماری کلیه کارشناسان و صادرکنندگان خراسان شمالی است. پس از بررسی  ادبیات تحقیق و تجزیه و تحلیل شاخص های گمرک الکترونیک مشخص شد تسهیل صادرات و شفاف سازی فعالیتها بشترین تاثیر بر توسعه صادرات دارد.

با توجه به نتایج حاصل ازتحقیق, به سیاستگذران دولتی فعال در زمینه صادرات و همچنین مدیران فعال در زمینه صادرات توصیه می گردد هر چه بیشتر به امر گمرک الکترونیک بر توسعه صادرات، در تدوین سیاست های صادراتی خود توجه لازم را منظور دارند.

کلید واژه ها:گمرک الکترونیک.تجارت الکترونیک.تسهیل صادرات

 

فهرست مطالب

عنوان          صفحه

فصل اول، کلیات پژوهش

1-1- مقدمه. 2

1-2- بیان مسأله و ضرورت تحقیق.. 4

1-3- ضرورت و اهمیت موضوع. 5

1-4- اهداف و فرضیه های تحقیق.. 6

1-4-1- هدف اصلی.. 6

1-4-2- اهداف فرعی.. 7

1-5- سئوالات پژوهش… 7

1-5-1- نوع پژوهش… 8

1-5-2- قلمرو پژوهش… 8

فصل دوم، ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق

بخش اول: گمرک… 10

2-1-1- تعريف گمرك… 11

2-1-2- پيشينه گمرك در ايران. 11

2-1-3- نقش و وظایف گمرک… 13

2-1-4- چشم انداز سازمان گمرک… 14

2-1-5- بیانیه رسالت سازمان گمرک… 14

2-1-6- ساختار تشکیلات گمرک… 15

2-1-7- مشکلات و چالش ها 15

2-1-8- سازمان جهانی گمرک… 17

2-2-1- مقدمه ای بر تجارت الکترونیک… 20

2-2-2- تعاریف تجارت الکترونیکی.. 20

2-2-3- مزایای تجارت الکترونیک… 21

2-2-3-1- عوامل موثر در اجرای تجارت الکترونيکی.. 21

2-2-3-2- بلوغ الکترونیکی.. 21

2-2-3-3- الزامات فنی.. 22

2-2-4- عوامل سازمانی.. 22

2-2-5- سیستم های بین سازمانی.. 22

2-2-6- مدل های تجارت الکترونیک… 22

2-2-7- مدل کسب و کار با مصرف کننده 24

2-2-8- مدل کسب و کار با کسب و کار. 24

2-2-9- مصرف کننده با مصرف کننده 24

2-2-10- اصول طراحی کسب و کار الکترونيکی.. 25

2-2-11- زیر ساخت های مورد نیاز جهت گسترش تجارت الکترونیک… 25

2-2-11-1- زیر ساخت اطلاعاتی.. 26

2-2-11-2- زیرساخت حقوقی و قانونی.. 26

2-2-11-3- زیر ساخت مالی.. 26

2-2-11-4- زیر ساخت گمرکی (تعرفه) و مالیاتی.. 27

2-2-11-5- زیرساخت انسانی.. 27

2-2-12- تأثیر تجارت الکترونیکی بر توسعه صادرات… 27

2-2-13- نقش بانکها در تجارت الکترونيکی.. 29

2-2-14- تجارت الكترونيك واشتغال. 30

2-2-15- وضعیت تجارت الکترونیک در ایران. 30

2-2-16- مشکلات و چالش های تجارت الکترونیک در ایران. 31

2-2-16-1- نیاز های لازم برای تجارت الکترونیک در ایران. 32

2-3-1- مقدمه. 35

2-3-2- نقش گمرک در تجارت الکترونیک… 37

2-3-3- گمرک الکترونیک… 38

2-3-4- مشکلات و محدودیت های گمرکات سنتی در فرآیند صادرات کالا و خدمات… 39

2-3-5- اهم وظایف گمرک الکترونیکی.. 40

2-3-5-1-  معایب گمرک الکترونیک… 42

2-3-6- مدل های انتقال داده ها در گمرک الکترونیکی.. 42

2-3-7- چگونگی کارکردن گمرک الکترونیکی.. 44

2-3-8- ساختار و مکانیزم اجرای گمرک الکترونیک… 44

2-3-9- استقاده کنندگان گمرک الکترونیک… 47

2-3-10- اهم‌ فعالیتهای‌ انجام‌ شده ‌در گمرک‌ ایران‌ 49

2-4-1- پیشینه داخلی.. 52

2-4-2- پیشینه خارجی.. 54

فصل سوم، روش شناسی تحقیق

مقدمه. 57

3-1- روش تحقیق.. 57

3-2- جامعه آماری.. 57

3-3- حجم نمونه و روش نمونه گیری.. 57

3-4- ابزار گردآوری داده ها 57

3-5- پرسشنامه. 58

3-5-1- پایاییپرسشنامه. 58

3-5-2-رواییپرسشنامه. 58

3-6- فنون و تکنیک های آمار. 59

فصل چهارم، تجزیه و تحلیل داده ها

4-1- مقدمه. 61

4-2- توصیف داده های تحقیق.. 61

4-3- نوع فعالیت نمونه های پژوهش… 64

4-4- تحلیل داده های تحقیق.. 72

4-5- آزمون فریدمن.. 73

4-6- آزمون رگرسیون چند گانه. 74

فصل پنجم، نتیجه گیری و پیشنهادات

5-1- مقدمه. 76

5-2- بحث در نتایج تحلیلی داده های تحقیق.. 76

5-2-2- فرضیه فرعی اول. 76

5-2-3- فرضیه فرعی دوم. 77

5-2-4- فرضیه فرعی سوم. 77

5-2-5- فرضیه فرعی چهارم. 77

5-3- نتیجه گیری.. 77

5-4- محدودیت های پژوهش… 78

5-5- نتایج برگرفته از یافته های تحقیق.. 79

5-6- پیشنهاداتی برای محققان آتی.. 79

منابع وماخذ. 80

الف) منابع فارسی.. 81

ب) منابع انگلیسی.. 82

پیوست… 83

– مقدمه

افزایش فعالیتهای برون مرزی و فعالیتهای بین­المللی حاکی از ظهور و گسترش روابط جهانی است. این روابط به عنوان یکی از شرایط تعیین کننده جامعه معاصر در سراسر دنیا در حال گسترش است. جهانی شدن در عین حال هم علت است و هم معلول، به عنوان مثال؛ بخش اقتصادی جهانی شدن که هم تاثیر می گذارد و هم تاثیر می پذیرد یک بحث اصلی آن در بخش تجارت جهانی و افزایش حجم مبادلات تجاری است (مجموعه مقالات همایش تجارت الکترونیکی، 183: 153).

 

دانلود پایان نامه:بررسی تأثیر بانکداری الکترونیکی بر جذب منابع ارزان قیمت بانکی ...

دانلود پایان نامه ارشد : تصمیمات حمل و نقل یکپارچه

Be the first to comment

Leave a Reply

aaaa بازدید : 15 یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 11:23 نظرات ()

دانلود پايان نامه بررسی عامل توان و دانش فني براي انتخاب تامين كنندگان كالاهاي صنعتي و پالايشگاهي


www.jahandoc.com

رشته مدیریت حسابداری حقوق اقتصاد روانشناسی برق عمران صنایع کامپیوتر مواد شیمی پلیمرو ..


 

با توجه به اينكه مجتمع گاز پارس جنوبي  به دور از بازار كالا و خدمات در پايين ترين نقطه جغرافيايي كشور عزيزمان ايران قرار دارد، معمولاً بيشترين هزينه را در خريد هاي جزئي حمل ونقل تشكيل مي دهد. اين هزينه به سادگي قابل محاسبه است و مي تواند به طور مستقيم با وزن يا تعداد كالاها بدست آورد. هزينه ها دقيقاً ازطريق انتخاب روش حمل و نقل، كنترل و قابل بررسي مي شوند. زمان تحويل يکي از فاکتورهاي مهم در ارزيابي تأمين کنندگان مي باشد چرا که تاخير در تحويل مي تواند ضررهاي هنگفتي به سازمان وارد نمايد هزينه هايي مانند توقف خط توليد و در نتيجه هزينه هاي توقف دستگاهها و هزينه هاي پرسنلي و جريمه هاي احتمالي مشتري به خاطر تاخير را ميتوان از مشکلات تحويل دير هنگام بيان نمود.

 

 

 

OTD=

 

T= کل زمان تعهد

=K ضريب جريمه ديرکرد

 

 

 

 

1-5- سوال‌هاي فرعي تحقيق

پایان نامه

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 7 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 16 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:33 نظرات ()

عامل توان و دانش فني براي انتخاب تامين كنندگان كالاهاي صنعتي و پالايشگاهي-دانلود پايان نامه ارشد


 

+ نوشته شده در  دوشنبه 7 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 13 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:32 نظرات ()

بررسی عامل توان و دانش فني براي انتخاب تامين كنندگان كالاهاي صنعتي و پالايشگاهي-پايان نامه ارشد مد

+ نوشته شده در  دوشنبه 7 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 21 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:32 نظرات ()

عامل شهرت(نام تجاري) براي انتخاب تامين كنندگان كالاهاي صنعتي و پالايشگاهي-پايان نامه ارشدتامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی با استفاده از معیارهای مناسب در تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی

 

سازمان تحقيق

قلمرو سازماني اين تحقيق مشتمل بر 5 فصل است: فصل يك كليات تحقيق و طبقه بندي پايان نامه را بيان مي كند. فصل دوم با هدف بررسي ادبيات موضوع، ابتدا به معرفي زنجيره‌ تأمين پرداخته و سپس لجستيك و تداركات كالا و بحث خريد در پارس جنوبي خواهد پرداخت. سپس به ساختار فرآيند خريد و شيوه ارزيابي و فرمهاي مورد استفاده در اين شركت خواهيم پرداخت. كه در نهايت با بررسي مدل هاي رياضي ارزيابي تامين كننده به مدل هاي تصميم گيري چند شاخصه و.. خواهيم پرداخت. در فصل سوم متدولوژي مورد استفاده را مورد بررسي قرار مي دهد. فصل چهارم به بررسي يافته هاي حاصل از تحقيق پرداخته و مدل مطروحه را همراه با نمودارهاي توصيفي و… حل مي كند و سپس با توجه به روش براي بررسي  نتايج حاصله از حل روش تجزيه و تحليل سلسله مراتبي[1] پنج تامين کننده را در يک يا دو بخش مختلف خريد انتخاب و بر اساس روش تجزيه تحليل سلسله مراتبي آنها را اولويت بندي مي نماييم. در فصل پنجم نتايج حاصل از تحقيق مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد و پيشنهاداتي براي تحقيقات آتي ارائه مي شود.

 

 

 

1-15-تعاريف اصطلاحات بكار برده شده(مفهومي)

زنجيره‌ تأمين بر تمام فعاليت‌هاي مرتبط با جريان و تبديل کالاها از مرحله ماده خام(استخراج) تا تحويل به مصرف کننده نهايي و نيز جريان‌هاي اطلاعاتي مرتبط با آنها مشتمل مي‌شود. به طور کلي، زنجيره‌ تأمين زنجيره‌اي است که همه فعاليت‌هاي مرتبط با جريان کالا و تبديل مواد، از مرحله تهيه ماده اوليه تا مرحله تحويل کالاي نهايي به مصرف کننده را شامل مي شود(لاودون، 2002،ص588).

 

 

1-15-3- لجستيك

 

1-15-4- کيفيت

کيفيت کالا توانايي و قابليت کالا در انجام وظايف محوله را نشان مي دهد. کيفيت ويژگي هايي نظير دوام، قابليت اعتماد، دقت، سهولت استفاده، تعميرپذيري آسان و ساير صفات ارزشمند کالا را در بر مي گيرد (ايران نژاد پاريزي، 1386، 348 ).

 

1-15-5- نام و نشان تجاري

 

 

1-15-6  قيمت

قيمت عبارت است از ارزشي که مشتريان احتمالاً براي محصول يا خدمتي قائل مي شوند. قضاوت و تصميم گيري در مورد مناسب يا نامناسب بودن قيمت هر محصول به عهده مصرف کننده است (روستا و ديگران، 1385،252).

 

افرادي كه با محصول كار مي‌كنند و تجربه استفاده از آن را دارند. آنها اغلب پيش نويس خريد را آغاز و سپس خصوصيات محصول را تعيين مي‌كنند.

 

 

 

افرادي كه به واسطه مشاوره‌ها و راهنماييهايي كه مي‌كنند روي نتيجه فرايند خريد اثرمي‌گذارند.

 

1-15-9  خريداران چ

 

1-15-10  تصميم‌گيرندگان

 

 

 

 

1-5- سوال‌هاي فرعي تحقيق

بررسی و اولویت بندی تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی با استفاده از معیارهای مناسب در تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 8 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 12 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:32 نظرات ()

پايان نامه ارشد :شناسایی عامل توان و دانش فني براي انتخاب تامين كنندگان كالاهاي صنعتي و پالايشگاهي


www.jahandoc.com

رشته مدیریت حسابداری حقوق اقتصاد روانشناسی برق عمران صنایع کامپیوتر مواد شیمی پلیمرو ..


 

 

 

 

 

 • كيفيت
 • انعطاف پذيري

 

 

 

 

1-5- سوال‌هاي فرعي تحقيق

پایان نامه

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 7 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 15 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:32 نظرات ()

دانلود پایان نامه:مقایسه عملکرد سیستم مگنوسلولار افراد دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی با افراد

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 14 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:31 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد:عملکرد سیستم مگنوسلولار افراد دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

راهبری نوشته‌ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 13 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:31 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی بررسي مسير مگنوسلولار مغز افراد

 

راهبری نوشته‌ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 20 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:31 نظرات ()

دانلود پایان نامه روانشناسی:ويژگي هاي شخصيتي اسكيزوتايپال

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

راهبری نوشته‌ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 13 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:31 نظرات ()

پایان نامه ارشد رشته روانشناسی عملکرد سیستم مگنوسلولار افراد دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی با

 

راهبری نوشته‌ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 فروردين 1396ساعت Array توسط مدیر  | 
aaaa بازدید : 12 پنجشنبه 24 فروردين 1396 زمان : 13:31 نظرات ()

دانلود پایان نامه بررسي ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباط


پایان نامه روانشناسی

 

 

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 26 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:46 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد:بررسي ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ار


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 13 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:45 نظرات ()

پایان نامه ارشد روانشناسی ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتب

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 20 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:45 نظرات ()

دانلود پایان نامه:ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در م


پایان نامه روانشناسی

 

پایان نامه روانشناسی

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 15 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:45 نظرات ()

دانلود پایان نامه روانشناسی بررسي ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعا

 

 

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 15 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:45 نظرات ()

دانلود پایان نامه بررسی و شناخت وضعیت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در روش های تدریس و تولید


پایان نامه روانشناسی

 

 

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 15 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:44 نظرات ()

پایان نامه ارشد: بررسی و شناخت وسایل و امکانات موجود برای استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 16 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:44 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی و شناخت وسایل و امکانات مورد نیاز برای استفاده از فناوری اطلاعات و ارت


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 12 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:44 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد نقش فناوری اطلاعات وارتباطات در برنامه ی درسی


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 14 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:44 نظرات ()

پایان نامه ارشد:نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در مدارس


پایان نامه روانشناسی

 

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 12 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:43 نظرات ()

پایان نامه روانشناسی مقایسه ی مدارس مجهز به فناوری اطلاعات و ارتباطات از نظر عملکرد تحصیلی دانش آم

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشدهبرچسب‌ها

aaaa بازدید : 13 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:43 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 14 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:43 نظرات ()

پایان نامه درباره:نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در مدارس


پایان نامه روانشناسی

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 12 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:43 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد در مورد نقش فناوری اطلاعات وارتباطات در برنامه ی درسی


پایان نامه روانشناسی

 

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 14 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:43 نظرات ()

پایان نامه ارشد درباره:میزان استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در م


پایان نامه روانشناسی

 

 

3) تلویزیون

 

4) ویدئو

پایان نامه روانشناسی

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 11 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:42 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد روانشناسی میزان استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارت

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 12 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:42 نظرات ()

دانلود پایان نامه ارشد میزان استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در م


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 12 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:42 نظرات ()

پایان نامه با موضوع میزان استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در مدار


پایان نامه روانشناسی

 

ارسال شده در دسته‌ها دسته‌بندی نشده، دسته‌بندی نشده

aaaa بازدید : 18 چهارشنبه 23 فروردين 1396 زمان : 10:42 نظرات ()

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 84
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 20
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 32
 • بازدید ماه : 224
 • بازدید سال : 393
 • بازدید کلی : 2,681